کد خبر: ۵۳۹۲۶
۱۵:۴۳ -۰۶ تير ۱۴۰۳

با چه مدارکی می‌توان در انتخابات ریاست جمهوری رای داد؟

مدارک هویتی برای اخذ رای در انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد.

با چه مدارکی می‌توان در انتخابات ریاست جمهوری رای داد؟

نشان تجارت - سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: رای‌دهندگان با شناسنامه یا کارت ملی می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری رای دهند.

محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با بیان این‌که «شعبه‌های اخذ رأی به «پرتراکم» و «کم تراکم» تقسیم شده است»، گفت: نمایندگان فرمانداران، نیروهای حفاظت، متصدیان شعبه و سایر عوامل اجرایی دراین شعبه‌ها تا پایان رأی‌گیری حضور دارند. در شعبه‌های پرتراکم، هفت متصدی و در شعبه‌های کم‌تراکم، پنج نفر حضور خواهند داشت.

او با بیان این‌که «بیش از ۸۰۰ هزار نفر در شعبه‌های اخذ رأی در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری فعالیت خواهند داشت»، گفت: این افراد اکثراً از اقشار مختلف مردم هستند. در جمهوری اسلامی ایران، مردم در نظارت و اجرای انتخابات همیشه خدمات شایانی داشته‌اند.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به این‌که «برای شرکت در این انتخابات شناسنامه یا کارت ملی نیاز است»، خاطرنشان کرد: دستگاه احزار هویت در همه شعبه‌های اخذ رأی فراهم است و نیاز به مُهر زدن روی شناسنامه نیست. براساس اصلاحیه قانون انتخابات، رأی دهنده با کارت ملی یا شناسنامه رأی می‌دهد و تعرفه رأی هم کاغذی خواهد بود. در قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، انتخابات تمام الکترونیکی دیده نشده و به همین جهت محدودیت قانونی داریم.

ارسال نظرات
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون