کد خبر: ۵۳۵۳۶
۰۳:۰۰ -۱۷ خرداد ۱۴۰۳

واکنش ایران به تصویب قطعنامه شورای حکام

نماینده ایران در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه در سخنرانی اعلام کرد که پیش‌نویس این قطعنامه بر روی جو مثبت لازم برای همکاری بیشتر میان ایران و آژانس اتمی تاثیرگذار خواهد بود.

واکنش ایران به تصویب قطعنامه شورای حکام

نشان تجارت - نماینده ایران در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه در سخنرانی اعلام کرد که پیش‌نویس این قطعنامه بر روی جو مثبت لازم برای همکاری بیشتر میان ایران و آژانس اتمی تاثیرگذار خواهد بود.

نماینده ایران در ادامه تاکید داشت که تروئیکای اروپایی مسئول هرگونه عواقبی است که از صدور این قطعنامه نشات گرفته خواهد شد.

وی با استقبال از بازدید رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران و دیدار با مقامات ارشد ایران عنوان داشت که این سفر مسیر را برای همکاری و رسیدن به شرایط بهتر هموار خواهد کرد.

نماینده ایران در جلسه شورای حکام با اشاره به اینکه صدور قطعنامه ضدایرانی هیچ توجیه فنی و قانونی ندارد، تاکید کرد که تصویب این قطعنامه بدون در نظر گرفتن تعاملات کنونی ایران و آژانس اتمی انجام گرفته است.

دیپلمات ارشد ایران عنوان کرد که همکاری ایران و آژانس اتمی باعث شده که تا بدین لحظه مسئله پیدا شدن ذرات اورانیوم در یکی از مکان‌های اعلام نشده حل‌وفصل شود.

وی اظهار داشت که اخراج برخی از بازرسان آژانس اتمی از ایران در توانایی این آژانس در نظارت و راستی‌آزمایی فعالیت‌های هسته‌ای ایران خللی وارد نخواهد کرد.

نماینده ایران بار دیگر در طی سخنرانی خود تاکید کرد که سلاح هسته‌ای هیچ جایگاهی در دکترین هسته‌ای ایران ندارد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار
گوناگون