کد خبر: ۵۳۴۸۲
۰۰:۱۵ -۱۴ خرداد ۱۴۰۳

پس‌لرزه حضور جنجالی احمدی‌نژاد در انتخابات

خبرگزاری تسنیم درباره ثبت‌نام محمود احمدی‌نژاد در انتخابات یک متن خبرساز منتشر کرد.

پس‌لرزه حضور جنجالی احمدی‌نژاد در انتخابات

نشان تجارت - محمود احمدی نژاد علیرغم آنکه بر اساس تجربه چند دور گذشته انتخابات ریاست جمهوری می‌داند که احتمال رد صلاحیت او بسیار بالاست، اما باز هم به عنوان داوطلب ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

احمدی نژاد دایره هوادارنی دارد که اکثر آن‌ها با این تصور اشتباه که او همچنان از نامزد‌های نزدیک به اصول اساسی انقلاب اسلامی است از او دفاع می‌کنند؛ برخی این تحلیل را دارند که او با این انگیزه ثبت نام می‌کند که اگر رد صلاحیت شد، حداقل بتواند با القای این نکته به هواداران که شورای نگهبان با نامزد متعهد و انقلابی مخالفت کرده است، ضربه‌ای نسبی به مشارکت بزند!

احمدی‌نژاد در دور دوم ریاست جمهوری اش با این تصور که همه‌ی آن ۲۴ میلیونی که به او رای داده‌اند، تماماً به شخص او به عنوان ملاک تام و تمام شعار‌های انقلاب اسلامی دلبسته بودند، مسیر منحرف و تمامیت خواهانه‌ای را در قدرت در پیش گرفت و پس از آن نیز تلاش کرد با تحمیل معاونش، مشایی، قدرت را همچنان در قبضه داشته باشد.

این خیال پردازی درباره خیل هواداران البته در رادیکال‌های اصلاح طلب هم زمانی وجود داشت؛ آن‌ها هم سال ۸۱ تصور میکردند اگر تز عبور از چارچوب‌های جمهوری اسلامی را مطرح کنند و یا در انتخابات نباشند، جمهوری اسلامی مشروعیتش را ازدست خواهد داد!.

ارسال نظرات
آخرین اخبار
گوناگون