کد خبر: ۵۲۵۷۴
۲۲:۲۶ -۳۱ فروردين ۱۴۰۳

بایدن در حال بررسی گزینه احیای برجام است!

یک منبع نزدیک به دولت بایدن گفت که کاخ سفید در حال بررسی توافق هسته‌ای جدید با ایران در ازای لغو برخی تحریم‌های اقتصادی علیه تهران است تا از یک جنگ تمام عیار در منطقه جلوگیری کند. این منبع گفت: یک دیدگاه در داخل دولت این است که رئیس جمهور فرصتی را برای آغاز مذاکرات دیپلماتیک برای احیای مجدد توافق هسته‌ای ایران می‌بیند.

بایدن در حال بررسی گزینه احیای برجام است!

نشان تجارت - نشریه انگلیسی آی نوشت: رئیس‌جمهور جو بایدن همه گزینه‌ها را «روی میز» نگه می‌دارد و در نظر دارد تا توافق برای جلوگیری ایران از تولید سلاح‌های هسته‌ای به عنوان بخشی از تلاش‌های دیپلماتیک گسترده‌تر برای جلوگیری از جنگ همه‌جانبه در خاورمیانه را احیا کند.

وزارت امور خارجه ایالات متحده به ما گفت است که بایدن «به هر طریقی» تضمین خواهد کرد که «ایران هرگز به سلاح هسته‌ای نرسد».

یک منبع نزدیک به دولت بایدن گفت که کاخ سفید در حال بررسی توافق هسته‌ای جدید با ایران در ازای لغو برخی تحریم‌های اقتصادی علیه تهران است تا از یک جنگ تمام عیار در منطقه جلوگیری کند.

این منبع گفت: یک دیدگاه در داخل دولت این است که رئیس جمهور فرصتی را برای آغاز مذاکرات دیپلماتیک برای احیای مجدد توافق هسته‌ای ایران می‌بیند.

این منبع افزود: تا آنجایی که من درک می‌کنم، این به عنوان راهی برای مماشات با اسرائیل و ایران در نظر گرفته می‌شود.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا بایدن در حال بررسی مذاکرات دیپلماتیک برای احیای مجدد توافق هسته‌ای با ایران است یا خیر، گفت: «همانطور که رئیس جمهور و وزیر امور خارجه [آنتونی بلینکن]به صراحت گفته اند، ایالات متحده به هر طریقی تضمین خواهد کرد که ایران هرگز سلاح هسته‌ای نخواهد داشت.»

دولت بر این باور است که یک مسیر دیپلماتیک بهترین راه رو به جلو است.

برچسب ها:
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
کرامت سلیمی
|
Germany
۲۳:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
0
0
اگر وقایع اخیر منطقه خاورمیانه با دید باز و تجزیه و تحلیل درست صورت گیرد نشان می دهد که نه امریکا ، نه اسرائیل و نه هیچ کشور دیگری چیزی به عنوان سلاح هسته ای در اختیار ندارند.

رفتار امریکا در این قضایا مثل رفتار یک لات ولگرد می باشد که فقط در توهمات خودش فکر می کند افراد از او می ترسند.

اسرائیل هم که در تاریکی شب به شکل حقیرانه ای اقداماتی کور انجام داد. و در عمل ان طور که وانمود می کرد ، ظاهر نشد.

سوال این است که نقطه ضعف امریکا چیست که نمی تواند در نقش یک ابرقدرت واقعی ظاهر شود؟

چرا اعتبار تهدیدات نظامی امریکا از بین رفته است؟


چه ریگی به کفش مقامات امریکاییست که که مدام جا خالی می دهند و سعی می کنند درگیر جنگ در منطقه خاور میانه نشوند؟
آخرین اخبار
گوناگون