کد خبر: ۵۲۲۱۴
۱۳:۲۳ -۱۶ فروردين ۱۴۰۳
آخرین تحولات حمله تروریست‌ها به دو مقر نظامی در راسک و چابهار. معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: تعداد تروریست‌های کشته شده ۸ تن است و حداقل ۶ تن دیگر کشته یا دستگیر خواهند شد.

حمله تروریستی به مقر سپاه در راسک و چابهار

نشان تجارت - سید مجید میراحمدی در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره حمله تروریستی شب گذشته به چند مقر نظامی در شهرستان چابهار اظهار داشت: گروهک تروریستی صهیونیستی جیش الظلم همزمان به مقر‌های سپاه و دریابانی در راسک و چابهار حمله کردند هدف آن‌ها تصرف این مکان‌ها و سپس شهادت و یا اسارت کلیه نیرو‌های مستقر در این مکان‌ها بود، به لطف پروردگار و در سایه شجاعت و شهامت و رشادت و شهادت‌طلبی نیرو‌های جان برکف سپاه، انتظامی، مرزبانی و دریابانی و همه حافظان امنیت، عملیات آن‌ها با شکست ۱۰۰ درصدی مواجه شد.

وی با بیان اینکه کلیه نیرو‌های عملیاتی آن‌ها که ماموریت تصرف مقر‌ها رو داشتند به هلاکت رسیدند، ادامه داد: در دو شهر چابهار و راسک یک تعدادی از باقی‌مانده‌های تروریست‌ها در محاصره کامل هستند که ساعت‌های دیگر این‌ها یا دستگیر خواهند شد یا کشته خواهند شد بنابراین همه نیرو‌های عملیاتی تروریستی در این عملیات کشته و یا دستگیر خواهند شد، نیرو‌های پشتیبانی عملیاتی آن‌ها هم در محاصره هستند و با دیدن این شرایط پا به فرار گذاشتند که در محاصره نیرو‌های امنیتی هستند و همانطور که اعلام کردیم به فضل پروردگار این عملیات تروریستی با شکست ۱۰۰ درصدی و کامل مواجه شده است.

میراحمدی درباره تعداد کشته‌های تروریست‌ها گفت: تعداد افرادی که تا الان به هلاکت رسیدند هشت نفر هستند، ولی به احتمال زیاد این تعداد افزایش پیدا می‌کند و به نظر می‌آید ۶ نفر دیگه هم یا دستگیر شوند یا کشته خواهند شد.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: تعداد شهدای ما فعلا ۳ نفر هستند و تعدادی هم مجروح شدند که ان‌شاءالله وضعیت آن‌ها بهبود پیدا کند.

میراحمدی در پایان گفت: بنابراین با توجه به عملیاتی که صورت گرفته تعداد کشته‌ها تروریست‌ها قاعدتا باید بیشتر از ۲۰ نفر باشد، ولی آمار دقیق را فرماندهانی که در صحنه درگیر هستند اعلام می‌کنند.

تعداد شهدای پاسدار و بسیج و کشته‌شدگان تروریست

«عباس میر» جانشین کلانتری ۱۱ چابهار که در درگیری با تروریست‌های جیش الظلم که مجروح شده بود، به شهادت رسید.

۵ تروریست کشته شدند و ۳ نیروی مدافع امنیت در حمله تروریستی به ۲ نقطه در استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدندکه یک سرباز، یک پاسدار و یک بسیجی در چابهار از شهدای شب گذشته هستند.

در چابهار عناصر تروریستی که قصد ورود به دریابانی را داشتند هر ۳ تروریست کشته شدند و عملیات در حوزه دریابانی تقریبا خاتمه یافته است. تروریست‌ها ۱ نفر از شهروندان چابهار را به گروگان گرفتند که عملیات نیرو‌های امنیتی برای حفظ جان این گروگان با احتیاط کامل انجام می‌شود. در راسک تروریست‌ها به طور صددرصد به شکست کامل رسیدند و در محاصره نیرو‌های امنیتی قرار گرفته‌اند.


بیشتر بخوانید:پشت پرده ماجراجویی پرهزینه تل آویو علیه ایران


میراحمدی، معاون امنیتی وزیر کشور درگفت‌گو با شبکه خبر گفت: همه تروریست‌ها در محاصره‌اند. نیرو‌های پشتیبان تروریست‌ها در محاصره‌اند یا فرار کرده‌اند. تعداد تروریست‌های کشته شده ۸ تن است و حداقل ۶ تن دیگر کشته یا دستگیر خواهند شد.

میراحمدی در پایان گفت: بنابراین با توجه به عملیاتی که صورت گرفته تعداد کشته‌ها تروریست‌ها قاعدتا باید بیشتر از ۲۰ نفر باشد، ولی آمار دقیق را فرماندهانی که در صحنه درگیر هستند اعلام می‌کنند.

گروگان‌های عملیات تروریستی آزاد شدند

سخنگوی پلیس سردار سعید منتظرالمهدی از رهایی گروگان‌ها از دست تروریست‌ها در چابهار با ورود مأموران یگان‌های ویژه فراجا خبر داد.

سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی فراجا از حمله ناکام چند تیم تروریستی به مقرانتظامی و دریابانی چابهار در حوالی ساعت ۳۰ دقیقه بامداد پنج شنبه خبر داد و گفت: در پی این حمله که با مقاومت وتبادل آتش نیرو‌های یگان‌های مذکور مواجه گردید، ۳ نفر از تروریست‌ها به درک و تعدادی نیز زخمی و تعدادی از آنان درحین فرار وارد یک مجتمع مسکونی شدند و چند نفر از اعضای خانواده‌های ساکن در آن را به گروگان گرفتند که در حال حاظر مکان تحت کنترل پلیس می‌باشد و تلاش برای رهایی آن‌ها با لحاظ حفظ سلامتی جان گروگان‌ها ادامه دارد.

به گزارش فارس، وی گفت: در نتیجه تبادل آتش مدافعان امنیت با تروریست ها، یک نفر از مدافعان امنیت زخمی و دو نفر از جمله جانشین کلانتری ۱۱ چابهار به شهادت رسیدند.

سخنگوی پلیس از رهایی گروگان‌ها از دست تروریست‌ها در چابهار با ورود یگان‌های ویژه فراجا در دقایقی پیش خبر داد.

حمله مسلحانه به مقر سپاه؛ ماجرا چه بود؟

نیرو‌های گروهک تروریستی جیش‌الظلم در ابتدای آغاز درگیری در شهرستان راسک، از ارتفاعات سمت بیمارستان راسک به مقر سپاه آتش گشودند که با پاسخ متقابل نیرو‌های سپاه مواجه شدند.

در این بین تعدادی از نیرو‌های گروهک تلاش کردند از طریق انفجار وارد مقر سپاه شوند که با هوشیاری رزمندگان مواجه شده و این اقدام آن‌ها با آتش سنگین نیرو‌های سپاه ناکام ماند و در این حین حداقل یک تروریست به هلاکت رسیده و چند تن نیز زخمی شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون