کد خبر: ۵۱۸۸۶
۲۱:۰۰ -۰۳ فروردين ۱۴۰۳
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: از ۲۶ اسفند سال قبل تا دوم فروردین سال‌جاری ۱۰۴ هزار نفر از جاذبه‌های استان بازدید کرده‌اند.

جاذبه‌های گردشگری همدان

نشان تجارت - محسن معصوم‌علیزاده اظهار کرد: دستکند زیرزمینی سامن که به تازگی بازگشایی شده با استقبال کم‌نظیر گردشگران نوروزی روبرو شده است.

وی با اشاره به اینکه همدان دارای جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، تفریحی و موزه‌هایی است که هر یک جاذبه‌ای منحصربفرد محسوب می‌شوند، افزود: غار علیصدر، آرامگاه بوعلی‌سینا، آرامگاه باباطاهر، محوطه تاریخی هگمتانه و کتیبه‌های گنجنامه از جمله آثار پربازدید در شهر همدان هستند.

معصوم‌علیزاده اضافه کرد: شهر زیرزمینی سامن، باغ تاریخی سیفیه و مینی ورلد در شهرستان ملایر، سراب‌های شهرستان نهاوند، پارک توریستی کمربسته سرکان، آرامگاه حبقوق‌نبی و کاروانسرای جهانی فرسفج در شهرستان تویسرکان نیز بیشترین آمار بازدیدکنندگان نوروزی را داشته‌اند.

وی تصریح کرد: روستای هدف گردشگری حیدره‌قاضی‌خان و کاروانسرای جهانی تاج‌آباد در شهرستان بهار و روستای هدف گردشگری قلعه جوق و برج امامزاده ازناو در شهرستان فامنین نیز از اماکن پربازدید در استان همدان هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی اداره ‌کل میراث‌فرهنگی استان، دبیر ستاد خدمات سفر استان همدان در پایان اعلام کرد: در مدت یاد شده ۹۱ بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، دفاتر مسافرتی، رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین‌راهی صورت گرفته که سه فقره تذکر و دو فقره تشویقی صادر شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون