کد خبر: ۵۰۹۹۸
۱۸:۰۰ -۳۰ بهمن ۱۴۰۲
انجمن تجارت الکترونیک درباره بازداشت مدیرعامل دیجی‌کالا بیانیه‌ای صادر کرد.

بیانیه جدید درباره بازداشت مدیرعامل دیجی‌کالا

نشان تجارت - در پی بازداشت مدیرعامل دیجی‌کالا در هفته گذشته، این انجمن بیانیه‌ای در انتقاد از برخورد‌های هیجانی و سلیقه‌ای با فعالان اقتصادی منتشر کرد.

در متن این بیانیه آمده است:

«در هفته گذشته، زیست‌بوم کسب‌وکار‌های دیجیتال بار دیگر شاهد برخوردی سلیقه‌ای و دون شأن با یکی از فعالان اقتصادی شاخص کشور بود. انجمن تجارت الکترونیک تهران صراحتا بازداشت مدیرعامل دیجی‌کالا را که به‌واسطه شائبه خطای یکی از فروشندگان این پلتفرم صورت گرفته است، محکوم و بار دیگر بر لزوم توجه به تفکیک مسئولیت پلتفرم‌ها و کاربران‌شان تاکید می‌کند.

نبود سازوکار‌های قانونی مشخص در حوزه مسئولیت‌های حرفه‌ای پلتفرم‌ها، زمینه را برای برخورد‌های هزینه‌زای برخی نهاد‌ها و تحلیل‌های دور از واقعیت و البته نگران‌کننده گروهی از رسانه‌ها فراهم کرده است. این بحران‌سازی‌ها، در شرایطی صورت می‌پذیرد که پیش‌تر و در موقعیتی نسبتا مشابه، مدیرعامل پلتفرم دیوار با رأی دادگاه تجدید نظر و با اشاره صریح به این مهم که «مسئولیت کیفری انتشار و عرضه محتوای مجرمانه در پلتفرم‌های کاربر محور داخلی بر عهده کاربر منتشر کننده آن است» از اتهام‌های انتسابی تبرئه شده است.

انجمن تجارت الکترونیک تهران همچون گذشته، بر خطرات حاصل از این خلاء قانونی تاکید می‌کند و از نهاد‌های مربوطه می‌خواهد نسبت به حل آن اقدامی سریع و کارشناسی داشته باشند.

این نهاد صنفی، آمادگی خود را جهت همکاری و تعامل همه‌جانبه با نهاد‌های قانون‌گذار برای تحلیل و تدوین قوانین مرتبط به این عرصه اعلام می‌کند. امید آن‌که بار دیگر، شاهد موقعیت‌های مشابه نباشیم و بیش از پیش، نهالِ امید را تضعیف نکنیم.»

منبع: هم میهن

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون