کد خبر: ۴۸۲۷۶
۲۰:۱۵ -۲۸ مرداد ۱۴۰۲
بدون شک کادرفنی یکدست آبیِ تیم استقلال این روز‌ها طرفداران این تیم و البته تیم رقیب را به یاد استقلال دوران قلعه نویی و یا پرسپولیس یحیی گل محمدی می‌اندازد.
یحیی گل محمدی
نشان تجارت - تغییر و تحولات کادر فنی تیم استقلال نسبت به فصل گذشته و البته آخرین تیمی که جواد نکونام در آن هدایت فولاد را در اختیار داشت مشخص می‌کند طرز تفکر سرمربی جوان استقلال کاملاً «استقلالیزه» شده است.
 
جواد نکونام که در فولاد خوزستان سعی کرده بود از مربیان خوزستانی (نادر غبیشاوی، حسین کعبی، مهدی هاشمی نسب و محمد علوی) در کنارش استفاده کند حالا در استقلال با بهره‌گیری از دوستان قدیمی استقلالی اش شرایطی ایجاد کرده که بتواند بیش از همیشه نیمکت استقلال را به بازیکنان نزدیک کند.
 
همراهی کادر فنی استقلال با بازیکنان این تیم از سوی برخی کارشناسان استقلالی هم تایید شده است. تعدادی از آن‌ها معتقدند حضور نفراتی همچون علی سامره، محمد نوازی، هاشم بیگ‌زاده، کیانوش رحمتی، بهزاد غلامپور و نفراتی از این دست، موجب می‌شود تا بازیکنان استقلال فضایی استقلالی‌تر را در خلال برگزاری تمرینات تجربه کنند. ضمن اینکه این مربیان خودشان روزی در همین شرایط با پیراهن استقلال مقابل همین رقبا به میدان رفته و تجربیاتی مشابه را داشته‌اند.
 
نگاهی به استقلال سال‌های دور در زمان سرمربیگری امیر قلعه نویی نیز چنین فضایی را به یاد طرفداران این تیم خواهد آورد. دورانی که صمد مرفاوی دستیار اول قلعه نویی بود و حمید بابازاده مربی دروازه بانان. اصغر حاجیلو و یا پس از او میرشاد ماجدی هم سرپرست استقلال بودند.
 
گرچه نمونه بارز این اتفاق طی سال‌های گذشته در باشگاه پرسپولیس رخ داد. آنجا که یحیی گل محمدی پس از جدایی کالدرون از پرسپولیس هدایت این تیم را در دست گرفت. در همان زمان بود که یحیی گل محمدی برای هرچه نزدیک‌تر شدن کادر فنی پرسپولیس به بازیکنان تصمیم گرفت از بازیکنان اسبق این تیم کنار خودش بهره ببرد.
 
حمید مطهری، داوود فنایی، کریم باقری و افشین پیروانی ۴ نفری بودند که خودشان سابقه پوشیدن پیراهن پرسپولیس را داشتند و در شرایط جدید بعنوان مربی و سرپرست کنار دست یحی گل محمدی جمع ۵ نفره‌ای را تشکیل دادند که منجر به چند قهرمانی این تیم در سال‌های اخیر شد.
 
بسیاری از کارشناسان استقلالی این روز‌ها بر این اعتقادند که گرچه استقلال نتوانسته بازیکنان تازه واردی را به جمع نفراتش اضافه کند، اما در عوض حضور مربیان نسبتاً جوانِ استقلالی که خودشان هم می‌توانند در خلال برگزاری تمرینات با بازیکنان پا به توپ شوند سبب شده تا این تیم تمرینات مفیدی را پشت سر بگذارد و نکونام بیشتر به خواسته‌های فنی اش دست پیدا کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون