کد خبر: ۴۸۲۰۶
۱۲:۰۷ -۲۱ مرداد ۱۴۰۲
انتشار خبر توافق ایران و آمریکا موجب شد دلار تا پله چهارم کانال ۴۸ هزار تومان پایین بیاید. اما آیا این ریزش قیمتی دلار ادامه دار است؟
قیمت دلار
نشان تجارت - قیمت دلار که در معاملات نقدی روز پنجشنبه گذشته در نیمه کانال ۴۹ هزار تومان قرار گرفته بود در آخرین روز هفته تحت تاثیر اخبار و سیگنال‌های جدید مبنی بر توافق ایران و آمریکا در خصوص تبادل زندانیان دوتابعیتی و آزادسازی ارز‌های بلوکه شده از سوی کره جنوبی کاهش معناداری پیدا کرد و تا سطح ۴۸ هزار و ۶۵۰ تومان پایین آمد.
 
روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش داد که ایران و آمریکا بر سر آزادی ۵ زندانی آمریکایی از ایران و آزادسازی ۶ میلیارد دلار از اموال بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی توافق کرده‌اند.
 
سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز ضمن تایید این توافق از انتقال زندانیان آمریکایی از زندان اوین به حصر خانگی خبر داد. نیویورک‌تایمز نحوه انتقال این دارایی‌ها را نیز این‌گونه بیان کرده است: ۶ میلیارد دلار از اموال ایران در کره‌جنوبی به یورو تبدیل شده و به حسابی در قطر منتقل می‌شود و پس از این انتقال قرار است ایران نیز متقابلا ۵ زندانی را آزاد کند. از سوی دیگر نمایندگی ایران در سازمان ملل توافق با آمریکا را تایید کرد.
 
در این میان، بازار شایعه هم داغ شد. منابع وال‌استریت ژورنال روز جمعه اعلام کردند که ایران سرعت انباشت اورانیوم غنی شده نزدیک به درجه تسلیحات را به میزان قابل توجهی کاهش داده است و برخی از ذخایر موجود خود را رقیق کرده است. البته این ادعا از سوی ایران و آمریکا تکذیب شده است.
 
فنی‌های بازار معتقدند اگر قیمت دلار امروز زیر حمایت ۴۸ هزارو ۶۰۰ تومان برود اولین حمایت آن ۴۸ هزار و ۳۰۰ تومان خواهد بود. عده‌ای از معامله‌گران تصور می‌کنند با توجه به این که شنبه اولین روز رسمی بازار پس از سیگنال‌های مثبت به بازار است هیجان ریزش بیشتر باشد و قیمت دلار با کاهش حتی وارد کانال ۴۷ هزار تومان می‌شود.
 
در صورت چنین اتفاقی قیمت دلار باید اصلاح کاهشی بدهد و امکان برگشت به کانال ۴۸ هزار تومان وجود دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون