کد خبر: ۴۶۹۸۴
۲۱:۴۷ -۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۲
قیمت دلار در هفته دوم اردیبهشت در حالی سودای افزایش قیمت دارد که تاکنون پله چهارم کانال ۵۰ هزار تومان را تا نیمه رفته است؛ اما آیا دلار در اردیبهشت ماه بیشتر از این گران خواهد شد؟

قیمت دلار

نشان تجارت - دلار در روز‌های داغ اردیبهشت، هر روز یک کانال عوض می‌کند. اما در مرکز مبادله ارز و طلا، قیمت دلار طی چهار روز متوالی بدون تغییر و تحرک خاصی با رقمی ثابت کشف قیمت می‌شود.

دماسنج دلاری با شروع به کار بازار‌های مالی در اردیبهشت در حال داغ شدن است.

معامله‌گران روند افزایشی قیمت دلار را متعاقب تزریق سیگنال‌های تورمی به بازار ارز و محدودیت عرضه دلار عنوان می‌کنند.

این در حالی است که همزمان با روند صعودی قیمت دلار در بازار آزاد بار دیگر زمزمه‌هایی از فعال شدن اتاق جراحی دولت سیزدهم به گوش می‌رسد.

قیمت انواع ارز ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

ابراهیم رئیسی دو روز گذشته دستور داده که بند ناف اقتصاد ایران از دلار بریده شود و همین گفته او کافی بود که بازار سیگنال افزایشی بگیرد. اما این تنها اظهارنظر ضد دلاری دولت نبود.

رئیس کل بانک مرکزی هم دستور داده که تخصیص ارز به خریداران ارز آزاد ممنوع شود. محمدرضا فرزین اعلام کرده که «تخصیص ارز به شرکت‌های واردکننده‌ای که قبل از مرحله تخصیص ارز، نسبت به خرید ارز از بازار آزاد اقدام می‌کنند، ممنوع است.» او تاکید کرده تخصیص ارز به واردکنندگان باید با تایید شخص رئیس کل بانک مرکزی انجام شود.

اگرچه رئیسی ادعای جراحی اقتصادی دارد و محمدرصا فرزین هم به گمان خودش خواسته بازار را سامان دهد، اما معامله‌گران بازار این گفته‌ها و دستورات را ناشی از کاهش منابع ارزی کشور می‌دانند و معتقدند بازار به چنین دستوراتی واکنش افزایشی دارد.

قیمت دلار در نرخ‌های مختلف

امروز قیمت دلار در بازار آزاد روند افزایشی محدودی داشت. این اسکناس آمریکایی در بازار آزاد در پله چهارم کانال ۵۴ هزار تومانی نوسان دارد. در دومین روز هفته قیمت دلار ۲۱۴ تومان افزایش داشت. موج صعودی دلار امروز کوتاه‌تر از سه روز گذشته بود.

قیمت دلار دو روز است که در کانال ۵۴ هزار تومانی نوسان دارد. این روند صعودی چهار روز است به طور پیوسته در بازار آزاد حاکم است؛ اما قیمت‌ها در مرکز مبادله ارز و طلا ثابت بوده است. تنها اسکناسی که در روز‌های اخیر اندکی نوسان داشته، اسکناس و حواله یورو است.

قیمت اسکناس دلار در سایت بازار متشکل با رقم ۴۱ هزار و ۹۶۶ تومان درج شده است و دلار حواله نیز همچنان با قیمت ۳۸ هزار و ۱۵۰ تومان عرضه می‌شود.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بوده است.

قیمت ارز‌های موثر

روز گذشته قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی با ۳۹ تومان کاهش و به قیمت ۴۶ هزار و ۳۳۳ تومان عرضه شد. امروز این ارز در سایت مذکور با افزایش ۲۸۱ تومانی و با قیمت ۴۶ هزار و ۶۱۴ تومان درج شد.

یوروی حواله نیز ۲۵۵ تومان افزایش داشت و با قیمت ۴۲ هزار و ۳۷۶ تومان عرضه می‌شود.

گفتنی است قیمت یورو در بازار آزاد با ۵۶۰ تومان افزایش قیمت وارد کانال ۶۰ هزار تومانی شد. این ارز با قیمت ۶۰ هزار و ۳۲۷ تومان در بازار آزاد معامله می‌شود.

امروز قیمت درهم با رقم ۱۵ هزار و ۱۵۰ تومان مبادله می‌شود. این در حالی بود که صبح امروز قیمت این ارز همانند دیروز با قیمتی ثابت در سایت بازار متشکل اعلام شده است. این ارز در سایت بازار متشکل ارزی با قیمت ۱۰ هزار و ۳۸۸ تومان اعلام شد. اسکناس درهم نیز در این مرکز با قیمت ۱۱ هزار و ۴۲۷ تومان نرخ‌گذاری شد. قیمت دلار درهم نیز ۵۵ هزار و ۶۰۰ تومان محاسبه می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون