کد خبر: ۴۶۹۸۰
۱۷:۵۸ -۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۲

استیضاح وزیر صمت رای آورد

در جلسه علنی امروز مجلس که به بررسی استیضاح وزیر صمت اختصاص داشت، اکثریت نمایندگان مجلس به برکناری سیدرضا فاطمی امین، وزیر صمت رای موافق دادند.
وزیر صمت
نشان تجارت - در جلسه علنی  امروز مجلس که به بررسی موضوع استیضاح وزیر صمت اختصاص داشت، نمایندگان پس از شنیدن نطق موافقین و مخالفین و صحبت های وزیر، با ۱۶۲ رای موافق در مقابل ۱۰۲ مخالف به استیضاح سیدرضا فاطمی امین رای موافق دادند و به این ترتیب وزیر صمت را از کار برکنار کردند.
 
گفتنی ست این دومین جلسه استیضاح فاطمی امین وزیر صمت بود. جلسه اول استیضاح وی ۱۰ آبان ۱۴۰۱ برگزار شد. 
 
در این جلسه محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهور، وزیر صمت را در این جلسه همراهی کرده بودند.
 
فاطمی امین در این جلسه اظهار کرده بود: مجلس و دولت انقلابی گام‌های بزرگی برداشته و لازم است که امروز همراهی خود را با یکدیگر نشان دهد.
 
، سیدرضا فاطمی امین در جلسه علنی ۱۰ آبان ۱۴۰۱ و در جریان بررسی استیضاح خود ضمن قرائت نامه رئیس جمهور به نمایندگان اظهار کرد: دولت و مجلس انقلابی باید با همدلی و همراهی و کمک به یکدیگر مشکلات کشور را حل کنند؛ من ضعف‌ها را می‌پذیرم و پاسخ‌هایی دارم.
 
وی توضیح داد: اول باید بگوییم که ما چه چیزی تحویل گرفته‌ایم در دولت قبل ظرف چهار سال، پنج وزیر و سرپرست در وزارت صمت مدیریت داشتند این نشان می‌دهد که این حوزه پرچالش و پردردسر است. چالش‌های انبوهی که باعث تعدد حضور مدیران در این وزارتخانه شده بود. ما با مشکلات انباشته شده مواجه بودیم که باید برای آن اولویت‌بندی می‌کردیم. اعتراف می‌کنم و قبول دارم که هنوز مسائل وجود دارد، اما ما برای برداشته شدن مشکلات اولویت‌بندی کردیم.
 
در جلسه اول استیضاح در نهایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مخالفت با استیضاح سیدرضا فاطمی‌امین، مجددا به او رای اعتماد دادند و فاطمی امین موفق شد با ۱۸۲ رای مخالف بر مستند وزارت باقی مانده بود.
ارسال نظرات
آخرین اخبار
گوناگون