کد خبر: ۴۶۳۸۲
۱۰:۰۱ -۲۸ اسفند ۱۴۰۱
عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با نشان تجارت مطرح کرد

عدم دریافت حقوق معلمان

نشان تجارت - محمد آیتی: محمد وحیدی، عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با نشان تجارت گفت: پس از تعطیلات مجلس شورای اسلامی که به حوزه انتخابیه‌ام رفتم، تماس‌های مکرری با من گرفته می‌شود و افراد می‌گویند همه دستگاه‌ها در اسفندماه و حتی چند روز جلوتر، حقوق کارمندان‌شان را پرداخت می‌کنند که آن‌ها بتوانند برای سفر یا برنامه‌های دیگر خود، برنامه‌ریزی کنند، مخصوصاً که امسال هم، عید نوروز با ماه مبارک رمضان مصادف شده است، اما یک ریال هم، حقوق ما معلمان را ندادند.

وی افزود: حالا نمی‌دانم چه مسائلی در سازمان برنامه و بودجه یا خزانه کشور است، متاسفانه وزارت آموزش و پرورش هنوز حقوق معلمان و معوقات رتبه‌بندی و حتی حقوق حق‌التدریسی‌ها و کسانی که در بخش خرید خدمات آموزشی تعریف می‌شوند را پرداخت نکرده است. البته در خصوص حق‌التدریسی‌ها و خرید خدمات آموزشی، این بدهی، بدهی انباشته است و برمی‌گردد به ماه‌های گذشته.

نماینده بجنورد تصریح کرد: به اعتقاد من، تعلل وزارت آموزش و پرورش و مدیران سازمان برنامه و بودجه کشور در این خصوص، نابخشودنی است و ضرورت دارد شخص رییس جمهور یا معاون اول ایشان برای حل بحران، وارد عمل شوند. وقتی حکمی برای کارکنان دولت صادر می‌شود، لازم است طبق قانون، حقوق‌شان با معوقات در اولین فرصت به آن‌ها پرداخت شود. تاکید دارم بگویم که معلمان تعدادشان زیاد است، ولی حتماً در مملکت، زیادی نیستند.

وحیدی یادآور شد: از این‌رو از افراد تصمیم‌گیری که در سازمان برنامه و بودجه، خزانه کشور و وزارت اقتصاد حضور دارند، می‌خواهم خودشان را جای این افراد بگذارند و حس کنند اگر تا امروز حقوق دریافت نمی‌کردند، چطور می‌خواستند برای عید نوروز خود، برنامه‌ریزی کنند. حال ضرورت دارد که امروز که روز پایانی سال به لحاظ کاری است، همه این حقوق و معوقات پرداخت شود تا این افرادی که دست‌اندرکار تعلیم و تربیت در کشور هستند با روی خوش وارد سال جدید شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Poland
۱۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸
6
0
واقعا رئیس جمهور خواب تشریف دارن با این وزیر بیلیاقت و بی کفایت
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون