کد خبر: ۴۵۷۰۷
۱۸:۰۱ -۰۶ بهمن ۱۴۰۱
قیمت دلار در حالی روز چهارشنبه در کانال ۴۲ هزار تومان ثابت بود که دلاربازان به امید خرید در کانال‌های پایین‌تر دست از خرید دلار و ارز کشیدند و منتظر ریزش بیشتر قیمت بودند.
قیمت دلار
نشان تجارت - در حالی که بخش زیادی از معامله گران انتظار داشتند، دلار در روز پنجم هفته با افت قابل توجه مواجه شود، این ارز توانست خود را در کانالی نگه دارد که روز سه شنبه در آن قرار داشت. در واقع بازار نه تنها شاهد افت شدید به سوی مرز ۴۰ هزار تومان نبود، بلکه دلار توانست بالای مقاومت معنی دار باقی بماند.
 
روز چهارشنبه، روز باخت معامله گران خالی فروش بود. آن‌ها در انتهای روز سه شنبه به امید افت بیشتر دلار در موقعیت فروش قرار گرفتند، ولی روز چهارشنبه عدم افت اسکناس آمریکایی، زمینه ساز ضرر این گروه شد.
 
برخی فعالان باور دارند در صورتی که دلار در روز جاری افت قیمت را تجربه نکند، ممکن است در روز ابتدایی هفته آینده، بار دیگر افزایشی‌ها به بازار بازگردند. با این حال دسته دیگری از فعالان باور دارند که بازارساز قصد دارد با فروش ارز در بالاترین قیمت ممکن، نوسان گیران را با ضرر سنگین تری مواجه کند.
 
از نگاه این گروه، بازارساز به دنبال افت سریع قیمت‌ها نیست و با بالا آوردن قیمت دلار در بازار متشکل و صرافی‌های مجاز به دنبال این است که نوسان گیران بخش زیادی از ریال خود را در نرخ‌های بالا از دست بدهند تا توان نوسان گیری در نرخ‌های پایین‌تر را نداشته باشند. اگر نوسان گیران به عنوان مثال دلار را ۴۳ هزار تومان خریداری کنند و به یکباره این ارز به زیر ۴۰ هزار تومان برود، ریال قابل توجهی در دست نوسان گیران نیست که اقدام به خرید دوباره کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون