کد خبر: ۴۵۴۸۵
۰۷:۲۶ -۱۸ دی ۱۴۰۱
هنگامی که تامی تاک به درستی انجام شود، باید شکل و خطوط ناف را نیز بهبود بخشد. اگر ظاهر طبیعی‌تر و جذاب‌تری می‌خواهید، اصلاح ناف بعد از عمل جراحی شکم ممکن است یک گزینه باشد.

درد ناف بعد از عمل ابدومینوپلاستی

نشان تجارت - هنگامی که تامی تاک به درستی انجام شود، باید شکل و خطوط ناف را نیز بهبود بخشد. اگر ظاهر طبیعی‌تر و جذاب‌تری می‌خواهید، اصلاح ناف بعد از عمل جراحی شکم ممکن است یک گزینه باشد. درد ناف بعد از عمل ابدومینوپلاستی طبیعی است اما اگر این درد مدت زمان زیادی به طول بینجامد، ممکن است خطرناک باشد. در این بخش به هر آن چه در این خصوص باید بدانید اشاره خواهیم کرد.

دلیل درد ناف بعد از عمل ابدومینوپلاستی

بسیاری از بیمارانی که عمل ابدومینوپلاستی را انجام می دهند، بعد از به هوش آمدن متوجه درد خفیف یا حتی شدیدی در ناف خود می شوند. میزان دردی که بیماران در ناف خود تجربه می کنند در افراد مختلف متفاوت است.

دلیل درد ناف بعد از عمل ابدومینوپلاستی این است که جراح شما در حین جراحی یک برش زیر شکم شما ایجاد می کند تا بتواند از طریق آن چربی های اضافی پوست را بردارد و پوست شل و افتاده را جدا کند. سپس ماهیچه های شل شده را به هم نزدیک کرده و آن ها را بخیه می زند.

 پزشک شما معمولا یک برش هم در اطراف ناف ایجاد می کند تا پوست باقی مانده در بخش های بالایی شکم را بتواند از طریق آن خارج کند. و پوست را به طرف بالا به سمت قفسه سینه بکشد. به همین دلیل درد ناف بعد از عمل ابدومینوپلاستی، یک عارضه طبیعی است که با رعایت دستورالعمل های جراح به خوبی قابل درمان است.

مراقبت از ناف و کاهش درد ناف بعد از عمل ابدومینوپلاستی

هیچ چیز به اندازه استراحت نمی تواند درد ناف را بعد از عمل ابدومینوپلاستی کاهش دهد. شما باید در دوره نقاهت به خوبی از خود مراقبت کنید و از هر عاملی که باعث بیشتر شدن درد ناف شما بعد از تامی تاک می شود دوری کنید.

به دیگر نکات در خصوص کاهش درد ناف بعد از عمل ابدومینوپلاستی توجه کنید:

 • به مدت 6 هفته از انجام هر گونه فعالیت سنگین و ورزش کردن دوری کنید.
 • پوشیدن گن طبی به مدت 3 هفته بعد از عمل ابدومینوپلاستی برای کاهش درد ناف ضروری است.
 • بهبودی و کاهش درد بعد از عمل ابدو را با فرد دیگری مقایسه نکنید. بسته به وسعت جراحی، روش جراحی، بدن شما و سایر عوامل ممکن است بیشتر یا کمتر از دیگران دوره نقاهت را بگذرانید.

درد ناف بعد از عمل ابدومینوپلاستی

مراقبت های خانگی بعد از عمل ابدومینوپلاستی برای کاهش درد ناف

کاندیدهایی که به دستور العمل های جراح خود به صورت دقیق عمل می کنند، خیلی زودتر از آن چه تصور می کنند، به زندگی عادی و روزانه خود برمی گردند. دکتر کامبیز ایزد پناه به دلیل داشتن سال ها تجربه کاری در خصوص انواع عمل های جراحی از جمله تامی تاک، توصیه های زیر را برای کاهش درد ناف بعد از عمل ابدومینوپلاستی به بیماران تاکید می کند:

 • به شکم و ناف خود فشار نیاورید. هر زمان که احساس کردید به استراحت نیاز دارید، این کار را از خود دریغ نکنید.
 • رابطه بهبودی و خواب کافی را به هیچ عنوان دست کم نگیرید. به بدن خود فرصت دهید تا ریکاوری شود و خواب کافی داشته باشید.
 • انجام دوچرخه سواری، دویدن حتی به صورت آهسته، وزنه برداری و ورزش های هوازی می تواند درد ناف را بعد از عمل ابدومینوپلاستی به شدت افزایش دهد. به مدت 8 هفته از انجام آن ها خودداری کنید.
 • از جراح خود در خصوص زمان از سرگیری رانندگی صحبت کنید.
 • رژیم غذایی سالمی بعد از عمل ابدومینوپلاستی داشته باشید.
 • از بلند کردن اجسام سنگین دوری کنید چرا که این کار باعث فشار آوردن به شکم شما می شود و ناف شما درد می گیرد.

اگر شما هم قصد انجام عمل ابدومینوپلاستی در تبریز را به سایت دکتر ایزد پناه مراجعه کنید.

رابطه رژیم غذایی مناسب و درد ناف بعد از عمل ابدومینوپلاستی

خوردن غذاهای خوب و مقوی بعد از عمل ابدومینوپلاستی نه تنها می تواند دردهای شکمی و ناف را از بین ببرد بلکه خیلی زود از رخت خواب بلند خواهید شد و زندگی روزمره را دوباره از سر خواهید گرفت. به نکات زیر در این خصوص توجه کنید:

 • از غذاهای فیبردار استفاده کنید.
 • در صورت داشتن یبوست به هیچ عنوان زور نزنید و به خودتان فشار وارد نکنید.
 • مایعات زیاد بنوشید.
 • نان تست و ماست را در برنامه خود بگنجانید.
 • در دوره نقاهت غذاهای نرم و کم چرب میل کنید.

تا چه مدت بعد از عمل ابدومینوپلاستی درد ناف دارم؟

در روزهای اول بعد از عمل ابدومینوپلاستی، درد ناف بعد از جراحی کاملا طبیعی است. احتمالا فعالیت هایی مانند بالا رفتن از پله، بلند شدن، نشستن، صاف ایستادن و دراز کشیدن کمی برای شما دردناک باشد. این درد بعد از یک هفته شروع به کاهش می کند و کم کم به مرور زمان از بین می رود.

اگر این درد ادامه دار باشد، حتما باید با جراح خود در میان بگذارید. به طور کلی، بیشتر بیمارا قادر خواهند بود تا از 4 تا 6 هفته بعد از جراح، فعالیت های روزمره خود را بدون هیچ مشکلی انجام دهند. با این حال جراحان توصیه می کنند حتی اگر بعد از چند هفته هیچ دردی در ناحیه ناف خود احساس نمی کنید، همچنان روع فعالیت و ورزش ها را از حالت سبک شروع کنید و به یک باره به شروع ورزش های سنگین نپردازید.

چه زمانی به جراح خود مراجعه کنم؟

کلیه نکات ذکر شده در بالا همگی مواردی هستند که توسط مجرب ترین جراحان زیبایی تائید شده هستند با این حال با وجود اینکه بیماران موارد بالا را رعایت می کنند، ممکن است همچنان درد در ناحیه ناف خود داشته باشند. در صورت مشاهده موارد زیر، هر چه سریع تر با جراح خود تماس بگیرید:

 • خارج شدن ترشح و چرک از ناف
 • منقبض یا باز رسیدن ناف
 • در صورتی که ناف حالت بیرون آمدگی داشته باشد
 • مشاهده خون در محل برش
 • ناف شما صاف نباشد و حالت کج به نظر برسد
 • احساس سفتی خیلی زیاد در ناف
 • برجسته به نظر رسیدن ناف و دردناک بودن در صورت لمس

درد ناف بعد از عمل ابدومینوپلاستی

جمع بندی

اگر چه عوارض ابدومینوپلاستی بعد از عمل، نگران کننده به نظر می رسد اما عواملی مانند درد ناف یا داشتن تورم شکمی کاملا طبیعی است و به مرور زمان از بین می رودو به کارگیری دستورالعمل های جراح و نکات ذکر شده در بالا می تواند خیال شما را آسوده تر کند و به شما کمک کند دوره نقاهت را بهتر پشت سر بگذارید. در نظر داشته باشید که برای مصرف هر گونه دارو به صورت خودسرانه عمل نکنید و با پزشک خود مشورت کنید تا نتیجه عکس نداشته باشید.

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. آقای دکتر ایزدپناه تمامی دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون