کد خبر: ۴۴۷۲۹
۱۹:۳۲ -۲۰ آبان ۱۴۰۱
محمدتقی نقدعلی نماینده روحانی مجلس یازدهم می‌گوید: همین الان باید به خاطر اقدامات مولوی عبدالحمید، نظام او را بازخواست کند و باید پاسخگوی حرف‌هایی که زده باشد. بسیاری از خون‌هایی که در زاهدان ریخته شده، نتیجه حرف‌های ایشان است.

محمدتقی نقدعلی

نشان تجارت - محمد آیتی: انتقاد مولوی عبدالحمید از مسئولان نظام در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان واکنش‌های زیادی را به دنبال داشته است و حتی برخی معتقدند باید با او برخورد شود! از جمله محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی‌شهر که در گفت‌وگو با رویداد۲۴ خواهان برخورد با مولوی عبدالحمید شده است.

نقدعلی می‌گوید: در خصوص اظهارات مولوی عبدالحمید چند نکته وجود دارد؛ نکته اول درباره او و برخی افراد که زیر چتر نظام رشد کردند و به نان و نوایی رسیدند و وجهه اجتماعی به دست آوردند و از امکانات نظام خود را بالا کشیدند، این است که «دروغ» می‌گویند. مثلاً می‌گویند در کابینه‌های نظام اسلامی در ۴۴ سال گذشته، یک وزیر زن نبوده است که کذب محض است، چون خانم مرضیه وحیددستجردی وزیر بهداشت و درمان بودند و مشخص است که مبانی اطلاعاتی این فرد ضعیف است. نکته دوم اینکه، می‌گویند آزادی نیست. اتفاقا این آزادی است که این شخص می‌تواند هر چیزی را علیه نظام ابراز کند، آن هم در ملاءعام. به نوعی گفتار ایشان، نقض‌کننده ادعای خودش است. نکته سوم اینکه، بحث رفراندوم را مطرح می‌کنند، یعنی موضوعی که ما در دنیا نشان دادیم تنها نظامی هستیم که حاضر شدیم حاکمیت و اصل حکومت‌مان را به رای بگذاریم.

نماینده خمینی‌شهر می‌گوید: نکته چهارم اینکه، این همه شهید در فلسطین، نیجریه، لبنان، پاکستان، افغانستان و عربستان اتفاق افتاده، اما مولوی عبدالحمید یک بار درباره آن‌ها موضع نگرفت. ایشان اگر برای عالم اسلام، به عنوان عالم دین، دلسوز است، چرا در تمام این سال‌ها یک بار بر علیه اسراییل موضوع نگرفت؟ یا یک بار علیه اعدام‌هایی که در عربستان اتفاق می‌افتد، موضع نگرفت؟ لذا موضع‌گیری‌های ایشان، از خیرخواهی نیست و از آن طرف، ایشان از کسانی دفاع می‌کند که به مراکز نظامی و انتظامی حمله و هجوم بردند. کدام عقل سلیمی، کسانی که به مراکز امنیتی حمله می‌کنند را حمایت می‌کند؟ ایشان علناً از آن‌ها دفاع می‌کند و تعاریف مقدسی را برای آن کشته‌شدگان مثل «شهید» به کار می‌برد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس می‌گوید: ایشان خیرخواه نیست، بلکه مباحثی که مطرح می‌شود، ضدامنیتی است و به کسانی کمک می‌کند که سودای تجزیه و تکه‌تکه‌شدن ایران را دارند. اگر مولوی عبدالحمید، از سر عمد این اظهارنظر‌ها را می‌کند، حکمش در قانون مشخص است و مراجع مربوطه باید اقدام کنند و اگر از سر غفلت است، باید ایشان را متذکر و متنبه کرد و اگر متنبه نشد باید اقدام قانونی صورت بگیرد.

او می‌گوید: معتقدم اساساً همین الان باید به خاطر اقدامات گذشته ایشان، نظام او را بازخواست کند و باید پاسخگوی عواقب حرف‌هایی که زده باشد. بسیاری از خون‌هایی که ریخته شده، نتیجه حرف‌های ایشان است. نظام باید براساس مرّ قانون و مصلحت رفتار کند، اما اینکه او فکر کند هر حرفی خواست بزند و پاسخگو نباشد، نمی‌شود و دیر یا زود باید پاسخگوی حرف‌هایش باشد. شاید نظام به خاطر بیدار شدن غفلت‌زده‌ها، مدارا‌هایی داشته باشد، اما مدارا‌های نظام هم، حدی دارد و اگر ببیند گستاخی و پرده‌دری بعضی از اشخاص موجب می‌شود، اوضاع بدتر شود، یقیناً با گستاخیِ گستاخان برخورد خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون