کد خبر: ۴۴۶۲۹
۱۰:۰۸ -۱۳ آبان ۱۴۰۱
جعفر قادری، نماینده شیراز:
قاردی گفت: در اینکه ما نمی‌توانیم اعتراضات کنونی را ریشه‌کن کنیم، شکی نیست، چون کشور‌های مخالف ما و جریان‌های معاند و مشکل‌دار با جمهوری اسلامی، اگر عسل هم در دهان‌شان بگذاریم، باز هم با ما مخالفت می‌کنند.

جعفر قادری

نشان تجارت - محمد آیتی: هفته‌هاست که مسیر اعتراض در کشور ادامه دارد و خیلی مشخص نیست این فضا تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد. جعفر قادری نماینده شیراز در این خصوص به رویداد۲۴ می‌گوید: در اینکه ما نمی‌توانیم اعتراضات کنونی را ریشه‌کن کنیم، شکی نیست، چون کشور‌های مخالف ما و جریان‌های معاند و مشکل‌دار با جمهوری اسلامی، اگر عسل هم در دهان‌شان بگذاریم، باز هم با ما مخالفت می‌کنند و افرادی هم در داخل هستند که حرف آن‌ها را می‌زنند.

او می‌گوید: بعضاً به خاطر اقداماتی که انجام می‌دهیم، مردم کوچه و بازار را هم به سمت معترضان هل می‌دهیم. این اتفاق، به واسطه سوءمدیریت‌ها و مشکلات اقتصادی است که می‌بینیم. از طرفی، باید فضا را برای معترضان باز کرد. فضا باید به گونه‌ای مدیریت شود که فرق باشد بین اعتراض و اغتشاش. معترض باید مکان یا مکان‌هایی را بشناسد و بداند اگر آن‌جا برود، می‌تواند صدای خود را به مسئولان برساند. باید خیلی زودتر از این‌ها برای مهیاشدن مکان‌های اعتراض، اقدام می‌شد، اما متاسفانه تاخیر شد.

قادری در پاسخ به اینکه یکی از بستر‌های گفت‌وگو، شبکه‌های اجتماعی است، اما با فیلترینگ شدید در این حوزه روبرو هستیم، گفت: اگر چند پلتفرم درست و حسابی داخلی را کمک و حمایت می‌کردیم، وضع این نبود. ما با حضور پلتفرم‌های خارجی مشکلی نداریم، اما باید در ایران تعهداتی را برای همکاری بدهند و اگر بنا باشد این کار را نکنند، بهتر است همچنان فیلتر باشند.

او می‌گوید: باید پلتفرم‌های داخلی را تقویت کرد تا مردم برای عضویت در آن برنامه‌ها، اقناع شوند. اگر این مسیر را دنبال کنیم، دغدغه بسترسازی گفت‌وگو در فضای مجازی هم، تا حد زیادی رفع خواهد شد. البته باید بگویم تنوع زیادی در پلتفرم‌های داخلی ایجاد کردیم که شاید ضرورتی نداشت و بهتر بود یکی از آن‌هایی که کامل‌تر از همه بود را حمایت می‌کردیم تا کار بهتر به سرانجام می‌رسید. باید پهنای باند بیشتری به شرکت‌های ارائه‌دهنده این برنامه‌ها داد و از سمتی، قیمت اینترنت را پایین بیاوریم که رضایت بیشتری ایجاد شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می‌گوید: مگر ما تا امروز از خودرو‌های داخلی حمایت نکرده‌ایم، خُب چه اشکالی دارد که از پلتفرم‌های داخلی هم، حمایت لازم صورت بگیرد. باید کمک کرد تا پلتفرم‌های داخلی، بخش پیام‌های صوتی و تصویری‌شان باز و استفاده آن، آسان‌تر شود.

قادری در پاسخ به این پرسش که با مدیریت فعلی، چقدر به کم‌رنگ‌شدن اعتراضات خوشبین هستید؟ گفت: باید تسهیلاتی که گفتم ارائه شود. یعنی هم فضای اعتراض را داشته باشیم و هم بستر گفت‌وگو را مهیا کنیم که بخشی از آن، به تقویت پلتفرم‌های داخلی برمی‌گردد. راه بیان اعتراض باید باز شود و دولت باید این اراده را نشان دهد. اگر این‌گونه مدیریت را ببینیم، اعتراضاتی که توام با بی‌نظمی و اغتشاش است، کم‌رنگ خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون