کد خبر: ۴۴۶۲۰
۲۱:۱۵ -۱۱ آبان ۱۴۰۱
عضو کمیسیون امور داخلی و شورا‌ها در مورد حضور نیرو‌های انتظامی و لباس شخصی در دانشگاه‌ها نیز، گفت: این مسئله یعنی ورود لباس شخصی یا نیروی انتظامی به دانشگاه نیز باید بررسی شود و اگر تخلفی انجام شده است با آن برخورد شود.

اعتراضات مردمی

نشان تجارتنماینده مردم مرودشت در مجلس در مورد ممنوعیت ورودبرخی دانشجویان به دانسگاهها، گفت: اگر ما اعتراضاتی داریم باید درچارچوب قوانین و احترام متقابل باشد دانشجوی که می‌آید فحاشی وتوهین می‌کند باید طبق قانون با وی برخورد شود یعنی اگر شما درخیابان به یک فرد فحش رکیک بدهید آن فرد می‌تواند از شما شکایت کند و مجازات این نیز مشخص است فرقی هم نمی‌کند در درون دانشگاه یابیرون از دانشگاه باشد.

جلال رشیدی کوچی با بیان این مطلب گفت: باید رفتار این دانشجویان را -که تعدادشان بسیار کم است- از دانشجویان معترضی که اعتراضشان را به صورت مودبانه مطرح می‌کنند جدا کنیم. اینکه بگوییم، چون دانشجو است هرچه بگوید نباید مورد مواخذه و برخورد قرار گیرد درست نیست.

عضو کمیسیون امور داخلی و شورا‌ها در مورد حضور نیرو‌های انتظامی و لباس شخصی در دانشگاه‌ها نیز، گفت: این مسئله یعنی ورود لباس شخصی یا نیروی انتظامی به دانشگاه نیز باید بررسی شود و اگر تخلفی انجام شده است با آن برخورد شود. اما بازهم این دلیل بر فحاشی واستفاده دانشجویان از الفاظ رکیک نمی‌شود.

من خودم در محیط دانشگاه رفتم و جلسه هم داشتم به هیچ عنوان فضا را فضای توهین آمیزی که الفاظ رکیک به کار ببرند ندیدم. نباید آن اقلیت محضی که ٣٠الی ۴٠نفر هستند و فحاشی می‌کنند را به عنوان اکثریت دانشجویان نشان دهیم.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس گفت: در دانشگاه شیراز تعدادی دانشجو اعتراض داشتند یکسری صحبت‌های هم شد و چند نفرهم بازداشت شدند، اما بلافاصله با ورود مدیریت دانشگاه رفع اتهام شد و سرکلاس‌ها حضور یافتند.

در مورد سایر دانشجویان نیز به گفته مسئولان مربوطه کسانی که صرفا بحث شان اعتراضی بوده است، اما با آن‌ها برخورد شده است بدون تشکیل پرونده سرکلاس هایشان برمی گردند.

وی تصریح کرد: یک وقتی من دانشجو اعتراض می‌کنم، اما زمانی من دانشجو هنجارشکنی می‌کنم و زمانی قصدم براندازی است وزمانی هم توهین می‌کنم که هر کدام از این‌ها احکامشان جدا است یعنی نوع برخورد با این‌ها فرق دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون