کد خبر: ۴۴۱۰۵
۱۶:۱۷ -۳۰ شهريور ۱۴۰۱
ایتالیا در خصوص تحصیل نیز در هر زمینه‌ای بهترین‌ها را در خود جای داد. همچنین شهر میلان یکی از شهر‌های مهم ایتالیا به حساب می‌آید که کالج‌های بسیاری در آن ساخته و در حال فعالیت هستند.

نشان تجارت - ایتالیا در خصوص تحصیل نیز در هر زمینه‌ای بهترین‌ها را در خود جای داد. همچنین شهر میلان یکی از شهر‌های مهم ایتالیا به حساب می‌آید که کالج‌های بسیاری در آن ساخته و در حال فعالیت هستند. وجود برترین رشته‌های مهندسی، فنی و به خصوص شاخه‌های پزشکی درس خواندن را برای علاقه‌مندان به طبابت فراهم نمود. مسلماً برای ورود شرایطی را قرار داده‌اند اما رسیدن به آن‌ها ناممکن نیست. شما با فراهم کردن این شرایط شانس درس خواندن در برترین دانشگاه این شهر یعنی دانشگاه میلان را به‌دست خواهید آورد. برای تحصیل در ایتالیا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، شما نیازمند شرکت در آزمون imat هستید. آزمون آبمت ، آزمونی مشابه با کنکور سراسری در ایران با شرایط به نسبت آسانتری می باشد.

تحصیل پزشکی دانشگاه میلان ایتالیا

شهر زیبای میلان

شاید شنیده باشید که شهر میلان ایتالیا را در سراسر دنیا به عنوان پایتخت مد و اقتصاد جهان می‌شناسند. همچنین هفته مدی که هر ساله در این شهر برگزار می‌شود زبان زد خاص و عام شده است. گردشگرانی نیستند که به ایتالیا بروند و از شهر میلان و جاذبه‌های دیدنی آن بازدید نکنند؛ و احتمالاً اکثر افراد که ایتالیا را شناخته‌اند به زیبایی‌های این شهر نیز ایمان دارند. تئاتر‌های اپرا و باله که از پیشروترین تئاتر‌ها در کل دنیا به شمار می‌آیند شهر میلان را بیشتر مورد توجه و شهرت قرار داده‌اند. علاوه بر این‌ها میلان در خصوص تحصیلات عالی و بهترین امکانات و دانشگاه‌ها نیز حرف اول را می‌زند.

دانشگاه میلان چگونه است؟

دانشگاه میلان تعداد متعددی دانشکده پزشکی دارد و شعار معروف خودشان که "دانش، یک روشنگر برای اشخاص شایسته است" را به تصویر کشاند. دانشگاه میلان به‌طور کلی دارای چندین دانشکده پزشکی بوده که یکی از آن‌ها کار‌های پژوهشی و تحقیقاتی را پایه و عنصر دانشگاه می‌داند. زمان تأسیس دانشکده‌های پزشکی دانشگاه میلان به همراه چندین مؤسسه مهم دیگر در سال ۱۹۲۴ بود. فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی دانشگاه میلان همواره در زمینه‌های ترکیب آموزش آکادمیک، تحقیقات بالینی و تجربه‌های عمیق بیمارستانی در دنیا بی‌نظیر هستند.

قطعاً درس خواندن در دانشگاه میلان آرزوی بیشتر دانشجویان بومی و غیربومی خواهد بود. استفاده از روش‌های جدید و نوآوری‌های پیشرفته در نحوه آموزش سبب تمایز این دانشکده پزشکی در این دانشگاه، از سایرین شده است. تجزیه و تحلیل موارد مختلف پزشکی، آموزش‌های تخصصی و ساختار یافته و همچنین مطالعات عمیق و ادغام روش‌های متنوع مطالعه از طرح‌های این دانشگاه به حساب می‌آیند. روش‌های قدیمی برای تدریس از جمله سخنرانی‌های زیاد و خسته‌کننده جای خود را به روش‌های تدریس مدرن داده‌اند. مسلماً دانشگاه میلان همه احتیاجات شما را در راه حرفه‌ای شدن در زمینه پزشکی برآورده خواهد کرد.

اطلاعاتی در خصوص دانشکده پزشکی دانشگاه میلان

دانشکده پزشکی دانشگاه میلان برنامه‌های آموزشی و تحصیلات تکمیلی به دانشجویان خود ارائه می‌دهد که دارای استاندارد‌های بین‌المللی هستند. برنامه‌های تکمیلی این دانشکده شامل دو بخش ۲ ساله و ۴ ساله می‌شوند. دوره دو ساله آن که مختص آموزش‌های پیش بالینی بوده با تمام امکانات در آزمایشگاه‌های LITA  به صورت پیشرفته گذرانده خواهند شد. همچنین دوره چهار ساله محصلین، در بخش‌های تخصصی بالینی پزشکی به صورت مفید برنامه‌ریزی شده است. دوره‌های عملی این دانشجویان نیز با آموزش تخصصی در بیمارستان لوئیجی ساکو که تقریباً در مرکز شهر قرار دارد برگزار می‌گردد.

دانشگاه میلان برای کسانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند در رشته‌های پزشکی پذیرش می‌نماید؛ اما برای رشته‌های دارو‌سازی و دندانپزشکی این امکان وجود نخواهد داشت. برای تحصیل پزشکی در ایتالیا ، گذراندن آزمون‌های آیمت تا حدودی راه را برای پذیرش متقاضیان رشته دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی هموار می‌کند. اگر برای شما هم جای سؤال است که در طی این ۶ سال چه چیزی را باید بخوانید در ادامه به‌طور خلاصه شرح می‌دهیم:

  • نگاهی کلی به پزشکی به عنوان یک حرفه: در سال اول با تمام جزئیات از کوچک‌ترین جزء بدن تا پیچیده‌ترین بخش بدن مانند قلب و در مورد تمام بدن یادگیری آغاز خواهد شد.
  • در سال دوم علاوه بر بررسی تخصصی چند بیماری مواردی را نیز که در سال اول خوانده شده است را مورد تحلیل و تجزیه قرار می‌دهند.
  • در سال سوم عملاً شما یک پزشک به حساب می‌آیید. آمار زیستی، بررسی بیمارهای سیستمی، کاربرد ICT در پزشکی مهارت درست ارتباط گیری، دوره‌های آزمایشگاهی و ... در این زمان قرار دارند.
  • دوره‌های فارماکولوژی، بیماری‌های عفونی، بیماری‌های سیستمی، سلامت روان، مشکلات استخوان و مفصل، عصب شناسی و ... نیز در سال‌های پنجم و ششم گذرانده می‌شوند. گذراندن همه این موارد پایه شما را قوی خواهند کرد که در تمام مراحل به کارتان می‌آیند.
  • سال آخر تحصیل بیشتر کسب تجارت در بیمارستان‌ها و تجربه‌های بالینی صورت می‌گیرد. همچنین دانشگاه با برگزاری دوره‌های کارآموزی بالینی، پزشکی اورژانس و ادغام چند مهارت با یکدیگر تمام تلاش خود را در جهت رساندن شما در بهترین موقعیت به کار خواهد برد.

دانشکده پزشکی در کنار تحصیلات عالی و استاندارد از مراکز مهم دیگری همچون دانشکده پزشکی مولکولی اروپا و تحصیلا بین‌المللی بیماری‌های پستانی نیز برخوردار است. مؤسسه‌های تحقیقاتی پژوهشی که در حیطه ژنومیک، پزشکی مولکولی، پروتئومیکس و ... در جهان یکه‌تاز هستند.

تحصیل پزشکی دانشگاه میلان ایتالیا

رنج هزینه زندگی در شهر میلان

هزینه خورد و خوراک عموماً در تمامی شهر‌های ایتالیا یکسان است اما به‌طور کلی هزینه زندگی و گذراندن امورات در شهر میلان بالاتر خواهد بود. محل زندگی دانشجویان به صورت اتاق‌های مشترک، اتاق تکی یا خوابگاه‌ها هستند. همچنین از طریق خدمات بورسیه اصولاً یک وعده غذایی در دانشگاه به شما داده می‌شود اما برای وعده‌های بعدی خودتان باید آن را تهیه نمایید. بنابراین حدوداً ۲۰۰ یورو در طول یک ماه برای وعده‌های غذایی ضروری خود در نظر بگیرید.

تحصیل پزشکی دانشگاه میلان ایتالیا

شهریه دانشکده پزشکی میلان

عدد ایزه یا شاخص وضعیت اقتصادی (ISEE) تعیین‌کننده هزینه‌های تحصیل به صورت مجزا برای هر دانشجو قابل محاسبه است ISEE . معیار‌های کلی هستند که در تمام دانشگاه‌های ایتالیا به‌کار برده می‌شوند و بر اساس آن‌‌ها وضعیت خانوادگی را ارزیابی می‌نمایند. بنابراین به‌طور متوسط هزینه تحصیل در یک سال با توجه به میزان درآمد و نوع تحصیلات بین ۱۵۸ تا ۳۵۰۰ یورو متغییر خواهد بود.

امکان تحصیل با زبان انگلیسی در دانشگاه میلان

دانشگاه میلان رشته‌های زیادی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد اما باید بدانید که داشتن مدرک آیلتس یا تافل برای بیشتر رشته‌ها الزامی خواهد بود. آیا همه رشته‌های موجود در دانشگاه میلان را می‌شود به زبان انگلیسی گذراند؟ آزمون‌های آیمت IMAT برای ورود به رشته‌های پزشکی برگزار خواهند شد. اقتصاد، علوم کامپیوتر، شیمی صنعتی، فیزیک، جراحی و پزشکی همگی رشته‌هایی هستند که نیاز به آزمون‌های ورودی خاصی دارند. همچنین داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی در مقطع دکتری نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

چه مدارکی برای پذیرش در دانشگاه میلان نیاز است؟

  • تحویل دادن تمامی مدارک و ریز نمرات دوره دبیرستان
  • تحویل و ارائه مدارک تحصیل و ریز نمرات کارشناسی جهت اخذ قبولی مقطع کارشناسی ارشد
  • تحویل مدارک لازم برای اثبات قدرت پرداخت هزینه‌های زندگی در ایتالیا
  • تحویل مدارک لازم و همچنین گواهینامه معتبر زبان ایتالیایی یا انگلیسی

اجاره نامه ایتالیا چیست؟

شما باید مدارک و اسناد کامل خانه‌ای که در ایتالیا اجاره کرده‌اید را تحت عنوان اجاره‌ نامه خانه برای دریافت کمک هزینه به سازمان بورس تحویل دهید. نیمی از هزینه بورسیه را در صورت عدم آپلود اجاره نامه خانه خود در ایتالیا از دست خواهید داد. بنابراین برای برخورداری از تمامی امتیازات بورسیه خود حتماً اجاره نامه خود را به این مراکز تسلیم کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون