کد خبر: ۴۲۶۸۵
۱۳:۲۲ -۰۲ تير ۱۴۰۱
رئیس سازمان انرژی اتمی در رابطه با جزییات کاهش تعهدات و افزایش ظرفیت هسته‌ای گفت: هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده است و همه چیز به مذاکره بسته است و داد و ستد است. طبق متن مذاکرات عمل می‌کنیم نه یک کلمه کمتر از برجام و نه یک کلمه بیشتر از آن، مذاکرات تمام نشده است.

واکنش محمد اسلامی به احتمال افزایش ظرفیت غنی‌سازی ایران

نشان تجارت - محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه پانزدهمین مجمع عمومی سراسری جامعه اسلامی مهندسین در رابطه با قطعنامه شورای حکام علیه کشورمان گفت: توافق برجام برای رفع اتهامات علیه کشور بود، ۲۰ سال است که ایران را متهم به ساخت بمب اتم میکنند. براساس اطلاعات نادرست صهیونیست‌ها و منافقین هر روز بازرسی‌های مختلفی را درخواست میکردند، ولی نتوانستند چیزی علیه ایران ارائه دهند.

به گزارش برنا، وی با بیان اینکه برجام مذاکره شد تا به این اتهامات پایان بدهند، تصریح کرد: در برجام موضوع پرونده پی ام دی بسته شده است. یک روز بحث لپ تاپ ربوده شده و روز دیگر جاسوسی و مدرک ربوده شده را علم‌می‌کنند. برجام توافق شد، ولی طرف‌های غربی به آن عمل نکردند وهمچنان اتهامات را باقی نگه داشتنه اند. قرار بود برجام این اتهامات را دفع کند. نمی‌شود که هم این اتهامات را علیه ایران مطرح کنند وهم در بحث برجام به ایران فشار بیاورند.

وی در رابطه با جزییات کاهش تعهدات و افزایش ظرفیت هسته‌ای گفت: هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده است و همه چیز به مذاکره بسته است و داد و ستد است. طبق متن مذاکرات عمل می‌کنیم نه یک کلمه کمتر از برجام و نه یک کلمه بیشتر از آن، مذاکرات تمام نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که افزایش ظرفیت غنی سازی را داریم یا خیر خاطر نشان کرد: همه چیز طبق قانون اقدام راهبردی خواهد بود.


اسلامی در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با اخرین رایزنی‌ها با آژانس تصریح کرد: ایران طبق ضوابط آژانس بین المللی انرژی اتمی عمل می‌کند و ایران عضو پادمان است. طبق سیف کارت عمل می‌کنیم هیچ یک از اقدامات ایران بدون رعایت نظامات نیست و تمام فعالیت‌های ایران با حضور آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و رابطه با طبق قانون برقرار است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گوناگون