کد خبر: ۴۱۹۸۷
۰۸:۴۰ -۰۱ خرداد ۱۴۰۱
کارشناس بازار سرمایه گفت: قیمت ارز، کامودیتی‌ها، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و البته برجام عوامل موثر بر روند بازار سرمایه هستند در ادامه چنین شرایطی بورس در بازه بلندمدت روندی صعودی خواهد داشت.

بازار بورس

نشان تجارت -نازنین خالقی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با اقتصاد ۲۴ گفت: این روز‌ها بازار شاهد اتفاق خوبی است به طوری که بورس در بازه بلندمدت روندی صعودی دارد. قیمت ارز، کامودیتی‌ها، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و البته برجام عوامل موثر بر روند بازار سرمایه هستند.

خالقی گفت: با حذف ارز ترجیحی فنر فشرده شده قیمت گذاری رها شده و قیمت‌ها در مسیر اصلاح قرار گرفته است.

این تحلیلگر بورس تأکید داشت: صنایع کوچک مانند صنعت غذایی، زراعتی وغیره با واسطه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی با اصلاح قیمت به شرایط خوبی در بازار رسیده اند و ادامه این مسیر برای این شرکت‌ها سخت نیست.

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: بازگشت رونق به بازار هرچند کوتاه و مقطعی می‌تواند شرایط بورس را به سمت افزایش ارزش سهام‌ها تغییر دهد و همین وضعیت برای صنایع کوچک ایده آل است.

به گفته خالقی؛ این روز‌ها سرمایه گذاران در بازار رکورد‌هایی در حجم معاملات و رونق را تجربه می‌کنند. اما با توجه به سیاست‌های انبساطی اقتصاد و چاپ پول و در نهایت افزایش نقدینگی در کشورباید تورم ایجاد شده از این وضعیت به نوعی جبران شود.

وی تصریح داشت: این افزایش نقدینگی در جامعه باید در مقابل ریسک کاهش ارزش پول، حفظ شود پس بهترین مسیر به غیر از مالیات سپرده‌های حقوقی که بخشی از آن به گواهی سپرده و بخشی وارد بازار می‌شود، ورود بخش بزرگی از نقدینگی به بازار سرمایه است که به واسطه سرمایه گذاری در همین بازاربین سرمایه گذاران می‌چرخد.

خالقی ادامه داد: باتوجه به رسیدن شاخص به مقاومت خود شاهد اصلاح شاخص خواهیم بود. البته با وجود نقدینگی که به سمت بازار سرازیر شده انتظار می‌رود پس از اصلاح، شاخص به سقف‌های بالاتر حرکت کند.

این تحلیلگر بورس در خصوص وضعیت بورس گفت: با احتمال بازاری متعادل و مثبت برای روز‌های آتی، خیز بازار برای رشد به راحتی قابل پیش بینی است چرا که شرکت‌های پالایشگاهی به نرخ‌های تاریخی عجیب رسیده اند و از سوی دیگر با توجه به نزدیک شدن به برگزرای مجامع این شرکت ها، انتشار چنین گزارشاتی رونق قابل توجهی در بازار ایجاد می‌کند.

خالقی تأکید داشت: با انتشار گزارشات سالیانه‌ی شرکت‌ها می‌توان انتظار بهبود روند معاملات بازار سرمایه را داشت. با ادامه همین وضعیت صنایع کوچک از رونق بی نصیب نمی‌مانند و نقدینگی در بازار به طور صحیح با افزایش سرمایه گذاری چرخش خواهد داشت.
خرید و فروش بیت کوین و ارز دیجیتال با رمزینکس

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود تک سهم‌ها در هر صنعتی برای سرمایه گذاران جذاب می‌شوند، گفت: با نیم نگاهی به احتمال قوت گرفتن برجام، نرخ ارز ثابت‌تر خواهد شد و همین شرایط باعث رشد بازار با شیب کمتری خواهد بود، اما روز‌های خوبی برای سرمایه گذاران بورسی در راه است.


بیشتر بخوانید: رشد شاخص بورس به شرط‌ها و شروط ها/ نیاز به تصمیم شفاف دولت درباره پالایشی‌ها داریم


خالقی یادآور شد: با تورمی که در پیش‌رو می‌باشد، حتما بازار رشد بزرگی را تجربه خواهد داشت. تورم در تمام بخش‌های اقتصاد قابل مشاهده است وانتظار تورمی می‌تواند موتور محرک برای بازار سرمایه باشد.

وی تأکید داشت: بازار سرمایه به طور کلی مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود این وضعیت در بازه زمانی پیش رو همچنان ادامه داشته باشد وبا توجه به روند مثبتی که در اکثر نماد‌ها در هفته گذشته دیده شد، انتظار می‌رود که بازار همچنان در روند صعودی باقی بماند.

منبع: اقتصاد24
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون