کد خبر: ۴۰۸۸۵
۱۳:۳۰ -۱۸ فروردين ۱۴۰۱
رئیس جمهوری اوکراین امروز (پنجشنبه) ضمن آنکه از سیاستمداران غربی خواست سریعاً با تحریم نفت روسیه موافقت کنند، هشدار داد که ناکامی و تاخیر آن‌ها در انجام این کار به قیمت جان مردم اوکراین تمام می‌شود.

حمله روسیه به اوکراین

نشان تجارتبه گزارش خبرگزاری رویترز، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در پیامی ویدئویی همچنین گفت: من همچنان اصرار دارم که بانک‌های روسی باید به طور کامل از سیستم مالی بین‌المللی حذف شوند.

براساس گزارشات، حمله شش هفته‌ای روسیه به اوکراین تاکنون باعث فرار چهار میلیون تن از کشور، کشته یا زخمی شدن هزاران تن دیگر و تخریب شهر‌های اوکراین شده است.

زلنسکی گفت: مسکو آنقدر پول از صادرات نفت بدست می‌آورد که نیاز ندارد مذاکرات صلح را جدی بگیرد. من از "جهان دموکراتیک" می‌خواهم تا نفت خام روسیه را تحریم کند.

وی افزود: برخی سیاستمداران هنوز نمی‌توانند تصمیم بگیرند که چطور سیل دلار نفتی و یوروی نفتی به روسیه را محدود کنند؛ به طوری که اقتصاد‌های خودشان در خطر نیفتد. پیش‌بینی من این است که با این وجود یک تحریم نفتی اعمال خواهد شد.

زلنسکی در ادامه گفت: تنها سوال این است که تا زمانی که این سیاستمداران تصمیم خود را اتخاذ کنند ارتش روسیه چند مرد و زن اوکراینی دیگر را خواهد کشت.

این در حالی است که روسیه تاکید دارد که یک "عملیات نظامی ویژه" را با هدف غیرنظامی کردن و "نازی‌زدایی" اوکراین آغاز کرده است. اما اوکراین و دولت‌های غربی این اظهارات روسیه را به عنوان بهانه‌ای برای حمله به اوکراین تلقی می‌کنند.

آمریکا روز چهارشنبه بانک‌ها و سران روسیه را با دور جدیدی از تحریم‌ها هدف گرفت. زلنسکی تاکید کرد که این اطلاعیه فوق‌العاده، اما ناکافی است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
کرامت سلیمی
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۲۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
0
0
نکات زیادی وجود دارد که در جنگ اوکراین توسط رسانه ها مخفی مانده.

به نظر می رسد که رسانه هر چقدر بزرگتر باشد ، دروغهای بزرگتری می گوید و حقایق بیشتری را مخفی می کند. و تلاش می کند دروغهای بیشتری را در لباس حقیقت به ملتها باور دهد.

بدون شک حقیقت در ذات دروغهاییست که در رسانه ها منتشر می شود. اما چرا مردم نمی توانند حقیقت را پیدا کنند.

قدرتمندان جهان برای گمراه نمودن ملتها و انحراف اذهان انها برای نرسیدن به حقایق ملتها را درگیر عشق و نفرت نسبت به موضوعات مختلف می کنند. زیرا عشق و نفرت هردو یک ویژگی مشترک دارند و انهم اینکه باعث می شوند افراد دیدگاه درستی نسبت به موضوعات و مسائل مختلفی که می بینند نداشته باشند و نتوانند حقیقت و واقعیت را از دروغها تشخیص دهند.
متاسفانه تعداد زیادی از رسانه ها برای انحراف اذهان از رسیدن به حقیقت موضوعات مبتذل و پیش پا افتاده و یا حتی موضوعات ظاهرا” علمی ، اگاهی دهنده ، هنری و… را منتشر می کنند.

تعداد زیاد سایتها و کانالهای سرگرم کننده اعم از جوک ، فیلم ، سرگرمی و … باعث پنهان شدن حقیقت در لابلای دروغها می شود..
انسانها با باورها و عادتهایشان و همچنین رؤیاهایشان زندگی می کنند و از حقیقت فرار می کنند و این باعث می شود که صاحبان قدرت و سرمایه ملتها را به هر شکلی که اراده کنند کنترل و مهندسی نمایند. و دروغها را در لباس حقیقت به انها باور دهند.

فرار از حقیقت انسانها باعث شده تا به جای ریشه یابی واقعی مشکلات و بحرانها ی جهانی مخصوصا” جنگها همواره به دنبال یک ناجی و قهرمان بگردند تا انها را نجات دهد. بیشتر انسانها در شرایط فعلی جهان همچون دختر بچه ای شده اند که در رؤیاهایش انتظار دارد فردی با اسب سفید بیاید، غول ستمگر را بکشد و با اوازدواج نماید و خوشبختش کند.

صاحبان قدرت و صاحبان سرمایه در جهان برای حفظ موقعیتشان همواره به دنبال بحران سازی در جهان می باشند. بحرانهایی که کنترل و هدایت این بحرانها در اختیار خودشان است. گاهی جنگ جهانی ، گاهی جنگ منطقه ای و نیابتی ، گاهی رواج قحطی،بیماری, گرسنگی و بیکاری و گاهی رواج تروریسم ان هم تروریسم دولتی که خطرناکترین نوع تروریسم است و …
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون