کد خبر: ۳۸۰۵۷
۱۲:۲۴ -۲۰ دی ۱۴۰۰
نایب رئیس اتحادیه طلا با بیان اینکه شیوه جدید خرید طلا به نفع مردم خواهد بود، گفت: مالیات بر ارزش افزوده وضع شده است و کاهش آن، قطعا به سود مصرف کننده یا همان مردم و البته رونق فروشنده خواهد بود.

قیمت طلا

نشان تجارت - محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا با بیان اینکه شیوه جدید خرید طلا به نفع مردم خواهد بود، گفت: مالیات بر ارزش افزوده بر مصرف وضع شده است و کاهش آن، قطعا به سود مصرف کننده یا همان مردم خواهد بود.

وی همچنین با تصریح بر اینکه با نحوه جدید خرید طلا به سود فروشندگان نیز خواهد بود، اظهار کرد: وقتی قیمت تمام شده یک کالا کاهش پیدا می‌کند، مصرف آن بیشتر می‌شود و در نتیجه این مسئله به سود فروشنده نیز خواهد بود.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در مصاحبه تلفنی با رادیو گفتگو از رونق گرفتن خرید و فروش طلا با ابلاغیه جدید گفت و بیان کرد: با اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۳۸۹ شاهد از رونق افتادن بازار طلا و جواهر بودیم، زیرا قیمت تمام شده برای مصرف کننده افزایش کرده بود و طبیعتا وقتی قیمت یک کالایی افزایش پیدا کند، قدرت خرید مصرف کننده نیز کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه خرید و فروش طلا نیز کم می‌شود.

وی افزود: با ابلاغ قانون جدید و حذف مالیات بر ارزش افزوده، قیمت تمام شده طلا کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه شاهد خرید و فروش بشتر طلا از سوی مردم و فروشندگان خواهیم بود. به دلیل قانون سابق، خیلی از واحد‌های تولیدی طلاسازی با ظرفیت‌های ۲۰ درصد، ۳۰ درصد و ۵۰ درصد مشغول به کار بودند، اما با اجرای قانون جدید ظرفیت‌های تولیدی بیشتر می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون