کد خبر: ۳۶۵۶۵
۱۶:۱۰ -۰۷ آذر ۱۴۰۰
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس مطرح کرد
عباسپور گفت: افزایش تولید خودرو تا میزان یک میلیون و ششصد هزار خودرو در سال قرار نیست تنها به وسیله دو خودروساز دولتی صورت بگیرد، بلکه بخش خصوصی هم می‌تواند به تحقق این شعار کمک جدی کند.

افزایش تولید خودرو

نشان تجارت - محمد آیتی: چند روز پیش، لطف الله سیاهکلی یکی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس گفته بود برنامه وزیر صمت در خصوص صنعت خودرو مورد تایید اکثریت کمیسیون نیست و تولید یک میلیون و ششصد هزار خودرو در سال با شرایط کنونی قابلیت اجرا ندارد.

به هر حال همچنان و پس از گذشت بیش از سه سال، وضعیت بازار خودرو آشفته است و با وجود اینکه حدود چهار ماه از عمر دولت سیزدهم می‌گذرد، فعلاً خبری از ارزانی در این بخش نیست.

اما روح الله عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع می‌گوید: قول آقای فاطمی امین، وزیر صمت در رابطه با افزایش تولید خودرو با هماهنگی مطرح شده است.

وی گفت: طبیعی است که وزیر صمت وقتی به کمیسیون صنایع می‌آید و با نمایندگان از برنامه‌های خود صحبت می‌کند، حتماً قبل از آن، با زیرمجموعه خود همفکری و توافق کرده است.

نماینده بوئین زهرا افزود: وزیر صمت پیش از اینکه به کمیسیون صنایع بیاید و در خصوص وضعیت صنعت خودرو و آینده آن صحبت کند با مدیران دو خودروساز داخلی جلسه داشته و ظرفیت‌ها را با دقت بررسی کرده است و خروجی آن جلسات شده شعار تولید یک میلیون و ششصد هزار خودرو در سال. حال منتظریم و ببینیم اجرا و اثرات این اتفاق آتی در این حوزه که برای بسیاری از مردم مهم است، به چه صورت می‌باشد.

عباسپور تصریح کرد: افزایش تولید خودرو تا میزان یک میلیون و ششصد هزار خودرو در سال قرار نیست تنها به وسیله دو خودروساز دولتی صورت بگیرد، بلکه بخش خصوصی هم می‌تواند به تحقق این شعار کمک جدی کند.

سخنگوی کمیسیون صنایع در پاسخ به اینکه افزایش تولید خودرو به معنی کاهش چشمگیر قیمت خودرو خواهد بود؟ ، گفت: افزایش تولید خودرو لزوماً به تنهایی نمی‌تواند قیمت‌ها را با کاهش چشمگیر روبرو کند، زیرا بازار خودرو هم یکی از زیرمجموعه‌های کلان اقتصاد است و اگر موفقیت‌هایی در عرصه کلان اقتصاد به وقوع بپیوندد می‌توانیم به کاهش قابل ملاحظه قیمت‌های خودرو امیدوار باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از عمده دلایل افزایش تولید خودرو می‌تواند صادرات در این بخش باشد تا ان‌شاالله شاهد ارزآوری برای کشور هم باشیم.

منبع: اقتصاد24
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون