کد خبر: ۳۵۹۷۳
۱۶:۵۵ -۲۱ آبان ۱۴۰۰
سیاه رنگ اقتدار و قدرت است و معمولا آدم‌هایی که سیاه می‌پوشند از نوعی ابهت برخوردارند. این رنگ در دنیای مد به یک دلیل عمده محبوبیت دارد؛ با پوشیدن مشکی لاغرتر به نظر می‌رسید.

چگونه با لباس‌های مشکی شیک‌پوش شویم

نشان تجارت - صدف امیرخانی - مشکی رنگ محبوب خیلی از آدم‌های دنیا به‌خصوص ایرانی‌هاست. دلیلش هم شاید در دسترس بودن این رنگ به نسبت رنگ‌های دیگر در بازار باشد. از طرف دیگر مشکی رنگی است که به راحتی با بقیه لباس‌ها هماهنگ می‌شود؛ پس می‌تواند انتخاب خوبی باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا درباره ست کردن لباس مشکی بیشتر بدانیم.

زیورآلات مناسب لباس‌های مشکی

به‌جز مراسم عزاداری در سایر موارد مجاز هستید که از زیورآلات در کنار لباس مشکی استفاده کنید. برای این کار به سراغ زیورآلاتی بروید که به اصطلاح متالیک هستند. یعنی رنگشان هر چه براق‌تر باشد بهتر است. معمولا ترکیب طلایی به عنوان یک قطعه از زیورآلات در کنار مشکی زیبا می‌شود، اما این طلایی بهتر است روشن باشد و به زردی نزند.

مروارید یکی از زیورآلاتی است که اگر به همراه لباس مشکی استفاده شود لباس شما آراسته‌تر خواهد شد.

رنگ مشکی بور نپوشید

این روز‌ها اگر برای خرید لباس‌های پاییزه و زمستانه مشکی بیرون می‌روید، احتمالا یک جمله خیلی خنده‌دار را از بعضی فروشندگان خواهید شنید. این مشکی کمی به بوری می‌زند، اما اشکالی ندارد، چون مشکی فلان کشور این طوری است! زیبا بودن رنگ مشکی به پر رنگ بودن آن است پس گول فروشنده‌ها را نخورید.

مشکی با تناژ متفاوت ممنوع

از پوشیدن لباس‌های مشکی که سیر و روشن هستند خودداری کنید. مثلا این‌طور نباشد که پیراهن شما مشکی بور باشد و کت مشکی سیر. این کار باعث می‌شود ظاهرتان نامرتب به نظر بیاید و آدمی دمدمی و شلخته جلوه کنید.

لباس مشکی و اکسسوری مرتبط با آن

امسال ترکیب آبی سیر با مشکی یکی از ترکیب‌های مورد علاقه طراحان لباس است. این ترکیب حالتی باشکوه را برای فرد خلق می‌کند و تداعی‌کننده ثروت و آراسته بودن است.

ست کردن مشکی با قهوه‌ای

یکی از زیباترین ترکیب رنگ‌های دنیا روی پوست پلنگ‌ها دیده می‌شود. خال‌های مشکی و زمینه قهوه‌ای یک ترکیب زیبا را به وجود می‌آورد. دقت داشته باشید که رنگ غالب باید قهوه‌ای باشد و مشکی به عنوان رنگ مغلوب به کار برود.

ست کردن مشکی با سفید

ترکیب سفید و مشکی یکی از بهترین ترکیب رنگ‌های دنیاست. افرادی که در هماهنگ کردن لباس‌های خود از این دو رنگ استفاده می‌کنند جزو خوش‌پوش‌ترین آدم‌ها به حساب می‌آیند. ترکیب یک پیراهن سفید با یک ژیله مشکی یکی از ست‌های پرطرفدار است که هیچ‌وقت هم قدیمی و از مد افتاده نمی‌شود.

ست کردن مشکی با نقره‌ای

مشکی و نقره‌ای یک ست کاملا رسمی را ارائه خواهد داد. هر دوی این رنگ‌ها به تنهایی تداعی‌کننده مراسم مهم هستند و وقتی با هم ترکیب شوند دیگر خیلی مهم می‌شوند! سعی کنید اگر واقعا نیازی به خیلی رسمی بودن ندارید طرف این ترکیب نروید.

ست کردن مشکی با طوسی

شاید بعد از سفید بهترین رنگی که می‌تواند در کنار مشکی بنشیند طوسی باشد. طوسی ابهت مشکی را تا حد زیادی کم و به آراسته شدنش کمک می‌کند، به شرطی که رنگ غالب باشد. مثلا یک دامن طوسی با کمربند و حاشیه مشکی می‌تواند یک لباس زیبا را درست کند.

برای آنکه در خاطر دیگران فراموش نشدنی باشید، لازم است در کنار لباس رسمی مشکی خود، کفشی مناسب را انتخاب کنید. تصور نخست در این است که با لباس مشکی می‌توان طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها اعم از سفید، قرمز، زرد، طلایی، نقره‌ای، آبی و حتی سبز را پوشید. به طور کلی، رنگ‌های شاد، احساس تازگی، نشاط و جوانی را القاء می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون