کد خبر: ۳۳۶۰۰
۱۳:۵۴ -۱۸ شهريور ۱۴۰۰
مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت تشریح کرد
مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: تا زمانی که شرکت‌های تولیدی داخل بتوانند نیاز بازار داخلی را از نظر کیفی و کمی تامین کنند، واردات لوازم خانگی نخواهیم داشت.

لوازم خانگی

نشان تجارتکیوان گردان با بیان این مطلب، افزود: از سه سال پیش ورود لوازم خانگی به کشور همزمان با شروع تحریم‌ها ممنوع شد تا صنعت تولید لوازم خانگی فرصت رشد پیدا کند.

وی با اشاره به برنامه‌های وزارت صمت از وضعیت تولید لوازم خانگی از دو سال گذشته، ادامه داد: در سال گذشته در تامین اقلام اصلی لوازم خانگی به خودکفایی رسیدیم.

مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اضافه کرد: خاطره بد عهدی شرکت‌های خارجی تولید کننده لوازم خانگی از ذهن ما نرفته است.

برنامه‌ای برای واردات لوازم خانگی نداریم

گردان با بیان اینکه برنامه‌ای برای واردات لوازم خانگی نداریم، افزود: بحث ورود لوازم خانگی در فضای رسانه‌ای پررنگ شده است و این موضوع در دستور کار وزارتخانه نیست.

"حمید رضا غزنوی" سخنگوی انجمن لوازم خانگی هم از تولید انبوه لوازم خانگی در کشور گفت و افزود: تولید کنندگان لوازم خانگی در سال ۹۹ توانستند ۱۵ میلیون و نیم دستگاه لوازم خانگی تولید کنند.

وزارت صمت پای تولید کننده و برند‌های داخلی ایستاد

غزنوی گفت: صنعت لوازم خانگی در چندسال گذشته برای کشور آبرو خرید و از طرفی وزارت صمت هم نشان داد کشور پای تولید کننده و برند‌های داخلی ایستاده است.

آشتی کردن مردم با خرید تولیدات داخلی

وی از آشتی کردن مردم با خرید تولیدات داخلی گفت و افزود: امروز هر خانواده ایرانی با میزان توانایی مالی خود می‌تواند از تنوع لوازم خانگی تولید داخل استفاده کند.

سخنگوی انجمن لوازم خانگی از نقد‌های غیرمنطقی درباره ایجاد انحصار لوازم خانگی انتقاد کرد و گفت: بزرگترین تولید کننده لوازم داخلی تنها ۲۰ درصد نیاز بازار را تامین می‌کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گوناگون