کد خبر: ۳۳۴۷۰
۱۰:۴۶ -۱۵ شهريور ۱۴۰۰
خاتمی گفت: ابتدا به عنوان یک پزشک و از نگاه تخصصی باید اشاره کنم که ویروس کرونا، یک ویروس جدید و ناشناخته است و بسیاری از دارو‌هایی که برای این بیماری تجویز می‌شود، هنوز مراحل تأیید علمی را طی نکرده‌اند.

نشان تجارتسید مسعود خاتمی نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس در جمع خبرنگاران با عذرخواهی از حاشیه‌های ایجاد شده پیرامون مصاحبه اخیرش درباره مشکلات مردم در زمینه کمبود دارو‌های مربوط به کرونا گفت: ابتدا به عنوان یک پزشک و از نگاه تخصصی باید اشاره کنم که ویروس کرونا، یک ویروس جدید و ناشناخته است و بسیاری از دارو‌هایی که برای این بیماری تجویز می‌شود، هنوز مراحل تأیید علمی را طی نکرده‌اند؛ حتی فرضیه‌های مربوط به روش‌های انتقال یا جلوگیری از این ویروس در طول همین دو سال، دستخوش تغییرات جدی شده است.

وی با اشاره به مصاحبه دو روز گذشته خود افزود: در این مصاحبه درباره کمبود داروی رمدسیور و سرگردانی مردم برای تأمین این دارو، خصوصاً در بخش خصوصی پرسیده شد. اولاً باید عرض کنم که در حال حاضر در مورد اثربخشی این دارو، تردید زیادی به وجود آمده و بسیاری از مراجع علمی اثر درمانی آن را زیر سؤال برده اند. ثانیاً همان طور که گفته شد این دارو در بیمارستان‌های دولتی موجود است و برای موارد حاد و ضروری استفاده می‌شود؛ اما برخی از مردم در اثر استیصال ناشی از بیماری، علی رغم عدم ضرورت به دنبال تهیه این دارو با قیمت آزاد هستند. این مشکل، مصیبت و دردی است که مدیران عرصه سلامت باید برای آن تدبیری فوری بیندیشند.

خاتمی ادامه داد:، اما در این گفتگو که طی یک تماس تلفنی کوتاه انجام شد، برای تبیین مسئله مذکور، عباراتی در فضای محاوره بیان شد که موجب بروز سوء تفاهم و آزردگی خاطر مردم شد. به همین خاطر، بر خود واجب می‌دانم که حتماً از ملت بزرگوار ایران عذرخواهی کنم. ما در مکتب امام راحل عزیزمان، آموخته ایم و باور داریم که مردم عزیز، ولی نعمتان ما هستند و همواره خود را شرمنده صبر و بزرگواری ایشان می‌دانیم.

نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنده از صمیم قلب افتخار می‌کنم که بیش از چهل سال از عمر خویش را صرف خدمتگزاری به مردم در عرصه‌های مختلف کرده ام و اکنون نیز به عنوان نماینده همین مردم، امانتدار و خادم ایشان در مجلس شورای اسلامی هستم و حقیقتاً اعتقاد دارم که توفیق این خدمت چهل ساله، ذخیره‌ای گرانبها برای آخرتم خواهد بود؛ امیدوارم خداوند به همه ما صبر، صداقت و حسن عاقبت، عطا کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
0
0
جناب آقای دکتر خاتمی عزیز

همه ما به صفای باطن و نیت خالص شما اعتقاد و اطمینان داریم
متاسفانه فضای سیاسی کشور این روحیه رو برنتابیده و همیشه دنبال گرفتن یک نقطه ضعف و بزرگنمایی آن هستند.
ولی شهروندان منصف این شهر از شما به نیکی یاد میکنند.
شما امتحان خود را در برهه های حساس پس داده و آنجا که لازم بود برای حفظ جان و ناموس مردم این کشور تا پای شهادت پیش رفتید.
امروز نیز با تاسی به همرزمان شهیدتان محکم و استوار به راهی که با مردم عهد بسته اید ادامه دهید.
کاش این روحیه پذیرفتن اشتباه و عذرخواهی از مردم در دیگران نیز بوجود آید.

شهروند خوانساری
نبض بازار
گوناگون