کد خبر: ۳۳۲۸۷
۲۳:۱۵ -۰۹ شهريور ۱۴۰۰
مطالعه جدید نشان می‌دهد که عفونت ناشی از کروناویروس می‌تواند از طریق تقلید مولکولی و سایر روش‌ها بر باروری زنان تاثیر گذارد.

باروری

نشان تجارتبه نقل از مدیکال نیوز، تیم تحقیق یک تجزیه و تحلیل سیستماتیک برای درک اثرات احتمالی عفونت کووید۱۹ بر باروری زنان با استفاده از زاویه تقلید مولکولی به عنوان نقطه شروع انجام داد.

یافته‌های مطالعه نشان می‌دهد که تعدادی از توالی‌های خطی نسبتاً طولانی مشترک بین پروتئین‌های کروناویروس و پروتئین‌های مرتبط با روند تولید تخمک ممکن است نقش مهمی در تولید آنتی بادی‌های احتمالی پاتوژنیک داشته باشند.

به گفته محققان، تقلید مولکولی بین پروتئین‌های کروناویروس و پروتئین‌های مرتبط با تولید تخمک ممکن است بر عملکرد تولیدمثل تأثیر بگذارد.

فرضیه اصلی این مطالعه این است که پروتئین‌های کروناویروس دارای توالی‌های پپتیدی مشترک با پروتئین‌های دخیل در تولید و رشد تخمک است که منجر به تولید آنتی بادی‌های واکنشی متقابل می‌شود. این آنتی بادی‌های واکنشی ممکن است منجر به شروع بیماری‌های خودایمنی شوند.

از این رو این یافته‌ها نشان داد که در بیماران کووید۱۹ ممکن است یک وضعیت خودایمنی ایجاد شود که می‌تواند بر باروری آن‌ها تاثیر بگذارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون