کد خبر: ۳۳۰۰۷
۱۴:۰۱ -۳۱ مرداد ۱۴۰۰
معاون اجتماعی پلیس راهور گفت: منع تردد‌ها به صورت جدی تا پنجم شهریور ماه اجرا می‌شود و همه مجوز‌های تردد از سوی فرمانداری‌ها تا قبل از ۲۴ مرداد ماه باطل است و فقط مجوز‌هایی که بعد از این تاریخ صادر شده آن هم با ذکر مدت زمان معلوم اجازه تردد بین استانی دارند.

منع تردد‌های بین استانی لغو شد؟

نشان تجارتسرهنگ عین الله جهانی روز یکشنبه در گفت و گویی افزود: مجوز‌هایی که تا قبل از تاریخ ۲۴ مرداد ماه از سوی هر مرجعی صادر شده براساس مصوبه ستاد ملی کرونا باطل است و صرفا مجوز‌هایی که از این تاریخ به بعد توسط فرمانداری‌ها آن هم درمواقع بسیار ضروری و مدت محدود صادر شده باشد، اجازه تردد دارند.

به گفته وی طرح ممنوعیت تردد نیز تا پنج شهریور ماه ادامه دارد مگر اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغیه جدیدی ابلاغ کند.

جهانی گفت: با ابلاغ مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اعمال و تشدید ممنوعیت‌های تردد در سراسر کشور، از ساعت ۱۲ ظهر روز ۲۴ مرداد ماه این ممنوعیت‌ها در ورودی و خروجی تمام شهر‌ها اعمال شد که تا پایان روز پنجم شهریور ماه ادامه دارد.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا اظهار داشت: کنترل‌های فیزیکی و سیستمی توسط همکاران در تمامی محور‌ها صورت می‌گیرد و براساس قانون جریمه هرگونه تخلف در شهر‌های قرمز یک میلیون تومان و در شهر‌های نارنجی ۵۰۰ هزار تومان است و تردد شبانه نیز از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد ممنوع بوده و ۲۰۰ هزار تومان خودرو‌هایی که قانون را رعایت نکنند جریمه خواهند شد و همچنین هر خودرو در طول شبانه روز، یکبار جریمه خواهد شد.

سردار هادیانفر افزود: تردد بار مسافر مجاز است، اما ظرفیت ناوگان حمل و نقل مسافر باید یک سوم باشد همچنین خروج تمام خودرو‌ها با پلاک بومی از شهر‌ها و ورود خودروی‌های غیربومی به شهر‌های دیگر ممنوع است و این موضوع به صورت استانی کنترل خواهد شد و به هیچ عنوان اجازه خروج و ورود پلاک‌های غیربومی داده نمی‌شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله کرونا از تعطیلی ۶ روزه همه اصناف، بانک‌ها و مشاغل دولتی در سطح کشور از ۲۴ مردادماه به جز اصناف ضروری به منظور کمک به کنترل این بیماری مهلک خبر داد.

علیرضا رییسی افزود: از ساعت ۱۲ روز یکشنبه ۲۴ مرداد تا جمعه پنجم شهریور منع تردد یا به عبارتی دیگر، ممنوعیت تردد اعمال خواهد شد و نباید ترددی به جز موارد استثنا مانند آمبولانس‌ها و کامیون حمل غذا و ... صورت گیرد. همه مجوز‌های صادرشده برای تردد نیز لغو شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون