کد خبر: ۳۱۶۴۹
۱۱:۱۵ -۰۲ مرداد ۱۴۰۰
اولین قدم برای اجاره‌ٔ خانه، این است که با دقت ببینیم، آپارتمان مورد نظر، در چه محله و کوچه‌ای قرار دارد. انتخاب هوشمندانه در جهت اجارهٔ خانه خوب، موجب ایجاد امنیت و آسایش‌‏خاطر زوج‏‌های جوان می‌‏شود.

اجاره آپارتمان

نشان تجارتیکی از مهم‌ترین قدم‌های تشکیل زندگی مستقل برای زوج‌‏های جوان، تهیهٔ مسکن است. خانه‌ای که مطابق با سلیقه و معیار زوج‌های جوان باشد. درفصل تابستان بازار خرید و اجارهٔ مسکن به تکاپو می‌افتد. زوج‌های جوان به صورت منظم برای بازدید خانهٔ مورد نظر خود به جا‌های مختلف سر می‌زنند، یا از طریق سایت‌هایی چون؛ دیوار، شابش، کیلید و... خانه دلخواه را انتخاب و زمان بازدید را تعیین می‌کنند. در ابتدا باید دانست که هر زوجی در انتخاب خانه معیار مختص به خود را دارد. برخی دوست دارند به وسایل حمل‌ونقل عمومی نزدیک باشند و برخی دیگر نزدیکی به مراکز خرید و درمانی را مد نظر قرار می‌دهند و.... ما در این مقاله سعی داریم به نکاتی مهم، پیرامون اجارهٔ آپارتمان برای زوج‌های جوان بپردازیم.

نکته اول: انتخاب هوشمندانه، محلهٔ مورد نظر

اولین قدم برای اجاره‌ٔ خانه، این است که با دقت ببینیم، آپارتمان مورد نظر، در چه محله و کوچه‌ای قرار دارد. انتخاب هوشمندانه در جهت اجارهٔ خانه خوب، موجب ایجاد امنیت و آسایش‌‏خاطر زوج‏‌های جوان می‌‏شود.

۱_ کوچه: در مواقعی که قصد بازدید خانه‌‏ای را دارید، حتما به کوچه آپارتمان مورد نظر دقت داشته‏ باشید. زیرا برخی کوچه‏‌ها بسیار باریک بوده و رفت‏‌وآمد در آن‏‌ها سخت و دشوار است. این موضوع به‌خصوص هنگام اسباب‌کشی اهمیت پیدا می‌‏کند و موجب می‌‏شود وسایل‏تان را به سختی جابه‌جا کنید. علاوه بر این موضوع، ممکن است در برخی کوچه‏‌ها وجود امکاناتی چون؛ مدرسه، مراکز درمانی و رستوران علاوه بر مزایایی که دارد، باعث ایجاد تردد زیاد و سر و صدای زیادی در آن محله شود. در کنار کوچه‌‏های باریک، کوچه‌‏های عریضی وجود دارند که جای پارک فراوانی دارند و اگر حتی در ساختمان، پارکینگ نداشته باشید، به راحتی می‌‏توانید خودروتان را در همانجا پارک کنید.

۲_ وسایل حمل‌ونقل عمومی: برای بسیاری از افراد به‌خصوص زوج‌‏های جوان که ممکن است خودرو شخصی نداشته یا از وسایل حمل‌ونقل شخصی استفاده نکنند، دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی چون؛ ایستگاه‌‏های تاکسی، بی‌ار‌تی، مترو و اتوبوس‌‏های شهری، اهمیت بالایی دارد. گاهی اوقات ممکن است برخی زوج‌‏های جوان با وجود خودروی شخصی به هر دلیلی مثلا ترافیک یا هزینهٔ بالای بنزین و ... ترجیح بدهند با وسایل حمل‌ونقل عمومی تردد کنند. در این صورت مجاورت با ایستگاه‏‌های حمل‌ونقل عمومی یکی از معیار‌های مهمی است که هنگام بازدید از خانه باید به آن توجه کرد.

نکته دوم: بررسی وضعیت عمومی ساختمان مورد نظر

۱- وضعیت واحد‌ها در هر طبقه: برخی زوج‏‌های جوان هنگام بازدید از آپارتمان، برای تعداد طبقات و تعداد واحد‌های هر طبقه توجه خاصی قائل هستند. هر چقدر تعداد واحد‌ها کمتر باشد در نتیجه سر و صدا و خرابی‌‏های مربوط به ساختمان کمتر بوده و آسایش و بهداشت محیطی ساکنان بیشتر می‌‏شود. معمولا در آپارتمان‌‏هایی که تعداد واحد‌های زیادی در کنار هم قرار گرفته‌‏اند به طوری که در ورودی آن‌‏ها رو به یکدیگر باز می‌‏شود، طرفداران کمتری دارند. مشرف نبودن در‌های ورودی به همسایه‏‌ها، عایق صدا بودن ساختمان و پنجره‏‌های دوجداره موجب حفظ حریم شخصی می‌‏شوند. نکتهٔ مهم و قابل توجه دیگر برای زوج‏‌های جوان، مساحت و عرض راه پله‌‏های طبقات است که برای جابه‌جایی وسایل و اسباب‌کشی اهمیت به سزایی دارد.

۲- پارکینگ: یکی از معیار‌های مهم برای اجارهٔ آپارتمان توسط زوج‌‏های جوان، وجود پارکینگ است. پارکینگ‌‏ها به دو صورت (مسقف) و (روباز) ساخته می‏‌شوند. در بازدید از پارکینگ ساختمان، دقت داشته باشید که پارکینگ به چه صورت است. پارکینگ مسقف از خودروی شما در برابر آفتاب، باران و برف محافظت می‌‏کند. همچنین هر چقدر شیب ورودی پارکینگ کمتر باشد، آن پارکینگ استانداردتر است. در برخی آپارتمان‌‏ها محلی برای پارک خودروی اضافه یا مهمان در نظر گرفته شده که جزو مزایای ساختمان به شمار می‌‏آید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که قبل از خرید خانه، تکلیف پارکینگ را مشخص کنید که بعدا مشکلی برای تردد خودروتان پیش نیاید.

اجاره آپارتمان

نکته سوم: بررسی قسمت داخلی آپارتمان

۱- سیستم سرمایش و گرمایش: وارد ساختمان که شدید، در ابتدا حتما سیستم سرمایشی و گرمایشی آن را بررسی کنید. مجهز بودن خانه به سیستم گرمایشی و سرمایشی برقی در برخی شهر‌هایی که تعرفه مصرفی برق زیادی دارند، ممکن است هزینه زیادی را به شما تحمیل کند. در صورتی که خانهٔ مورد نظر دارای کولر آبی یا بخاری باشد، حتما از مناسب و باز بودن مجاری آن‏‌ها مطلع شوید. سیستم سرمایشی و گرمایشی نامناسب علاوه بر هزینهٔ زیادی که به وجود می‏‌آورد، ممکن است در فصول سرد و گرم آزار و خطراتی داشته باشد.

۲- نورگیر بودن ساختمان: یکی از عواملی که زوج‏‌های جوان به آن توجه خاصی دارند، نورگیر بودن خانه است. زیرا موجب صرفه‏‌جویی در مصرف برق، زیبایی و روشنایی خانه می‌‏شود. همچنین وجود نور طبیعی و روشنایی خانه، بر روی خلق‌وخوی افراد تاثیر مثبتی می‌‏گذارد. بهترین نورگیر ابتدا مربوط به خانه‌‏های جنوبی و سپس خانه‌‏های شمالی است. برای اینکه از نورگیر بودن خانه اطمینان حاصل کنید، ابتدا یک بار در ظهر و بار دیگر هنگام غروب برای بازدید خانه اقدام کرده و نورگیری آن را به خوبی تماشا کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گوناگون