کد خبر: ۳۱۴۱۵
۲۲:۲۷ -۲۷ تير ۱۴۰۰
زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۵.۷ ریشتر مرز استان‌های بوشهر و فارس را لرزاند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر فارس از اعزام تیم‌های ارزیاب هلال احمر به منطقه زلزله زده خشت شهرستان کازرون خبر داد و گفت: پیرو وقوع زلزله در این منطقه تا‌کنون ۴ تیم به کانون محل حادثه اعزام شدند. خوشبختانه تا این لحظه گزارشی از تلفات به ما اعلام نشده و تنها خسارت جزئی به ساختمان‌های برخی منازل در روستا‌ها وارد شده است.

زمین لرزه در فارس

نشان تجارتغلامرضا کریم آقائی در شیراز، با بیان این‌که زمین لرزه 5.7 ریشتری خشت کازرون در شهر شیراز نیز احساس شد، اظهار داشت: فرودگاه بین‌المللی شیراز برای پشتیبانی از هرگونه پرواز احتمالی امداد و نجات آمادگی کامل دارد.

مدیرکل فرودگاه‌های فارس با بیان اینکه خوشبختانه هیچ یک از ابنیه و زیرساخت‌های فرودگاه شیراز در اثر زلزله آسیب ندیده و پروازهای فرودگاه طبق روال عادی برقرار است، افزود: فرودگاه شیراز در اثر زلزله جنوب غرب فارس آسیبی ندیده و این فرودگاه آمادگی انجام پروازهای احتمالی امدادی را دارد.

آماده‌باش 4 بیمارستان فارس در پی وقوع زلزله 5.7 ریشتری

محمدجواد مرادیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، از آماده‌باش 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس و اعزام 3 دستگاه آمبولانس به منطقه زلزله‌زده خشت شهرستان کازرون خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه پیرو وقوع این زلزله و با تماس‌هایی که با مسئولان و معاونت‌های بهداشت در این منطقه داشتیم، تا‌کنون گزارشی از فوتی و مصدوم نداشته‌ایم.

وی افزود: بیمارستان‌های شیراز، کازرون، ممسنی و کوه چنار به حالت آماده‌باش درآمدند و تیم‌های واکنش سریع اورژانس فارس به محل اعزام شده‌اند.

مرادیان بیان کرد: هنوز گزارش کاملی در این باره دریافت نکرده‌ایم هرچند زلزله‌ای با این قدرت امکان اینکه به برخی واحد‌ها و همچنین زیرساخت‌ها خسارت وارد کند، وجود دارد.

خسارت جزئی زمین لرزه به ساختمان‌های برخی منازل روستا‌یی

حسین درویشی از اعزام تیم‌های ارزیاب هلال احمر به منطقه زلزله زده خشت شهرستان کازرون خبر داد و گفت: پیرو وقوع زلزله در این منطقه تا‌کنون 4 تیم به کانون محل حادثه اعزام شدند. خوشبختانه تا این لحظه گزارشی از تلفات به ما اعلام نشده و تنها خسارت جزئی به ساختمان‌های برخی منازل در روستا‌ها وارد شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر فارس با توجه به بارش باران از انتقال تجهیزات و اقلام امدادی از انبار‌های جمعیت هلال‌احمر به مناطق زلزله‌زده خبر داد و تصریح کرد: اکیپ‌های امدادی به مناطقی که در معرض خطر و احتمال خسارت وجود دارد، اعزام شده‌اند.

درویشی بیان کرد: تاکنون چهار پس لرزه دیگر سبب لرزیدن منطقه شده ولی خسارت‌های جانی و مالی گزارش نشده است.

بازدید از تمام روستاهای خشت کازرون برای برآورد خسارت احتمالی زمین‌لرزه ادامه دارد‌

علی مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به وقوع زلزله 5.7 ریشتری در حوالی خشت کازرون اظهار داشت: هنوز خسارتی از این زمین‌لرزه گزارش نشده است اما در حال بازدید از تک تک روستاهای منطقه هستیم تا میزان خسارت احتمالی تا پایان امشب مشخص شود.

فرماندار کازرون افزود: این زمین‌لرزه تاکنون 4 پس لرزه داشته است.

اعزام تیم‌های هلال‌احمر به منطقه

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه یک تیم هوایی در حال اعزام به منطقه است، اظهار داشت: 4 تیم ارزیاب هلال احمر از استان‌های همجوار به محل حادثه اعزام شده‌اند.

وی تاکید کرد: با توجه به عمق کم زلزله استان‌های همجوار به‌حالت آماده‌باش درآمدند.

اعزام تیم‌های ارزیاب و واکنش سریع به منطقه

شدت زلزله به اندازه‌ای بود که شهروندان شیراز را نیز آن را احساس کردند.

هنوز گزارشی از میزان خسارت این زمین‌لرزه مخابره نشده است. روابط عمومی اورژانس فارس از اعزام تیم‌های ارزیاب و واکنش سریع به منطقه خبر داد.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه

بزرگی: 5.7

محل وقوع: مرز استان‌های بوشهر و فارس - حوالی خشت

تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/04/27 19:04:19

طول جغرافیایی: 51.23

عرض جغرافیایی: 29.67

عمق زمین‌لرزه: 11 کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:

16 کیلومتری خشت (فارس)
21 کیلومتری وحدتیه (بوشهر)
22 کیلومتری کنار تخته (فارس)
نزدیکترین مراکز استان:

89 کیلومتری بوشهر
116 کیلومتری یاسوج

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون