کد خبر: ۲۹۸۳۲
۰۹:۵۴ -۲۰ خرداد ۱۴۰۰
عرضه نهنگ‌های بیت‌کوین در سقف قیمتی
ریزش‌های پی در پی رمزارز‌ها در پی خبر محدودیت‌های سختگیرانه چین و سیاست مالیاتی آمریکا و پررنگ شدن نشانه‌های تسلط دولت‌ها بر رمزارز‌ها با انتشار خبر بازپس‌گیری معادل ۲.۳ میلیون دلار بیت‌کوین از یک گروه هکری در حالی بود که بیت کوین به عنوان ابر کوین بازار بار دیگر سقوطی تا ۳۱ هزار دلار را تجربه کرد؛ اما این سقوط به معنای ریزش مداوم یا خیز برای صعود است؟

خرید بیت کوین

نشان تجارت - چشم دوختن به نمودار قیمتی ارز‌های دیجیتال و ازجمله غول آنها؛ بیت کوین در حالی به کار دائمی تریدر‌های بازار رمزارز‌ها تبدیل شده که با ریزش و یا صعود این بازار، دل سرمایه گذاران به لرزه درمی آید. در ۲۴ ساعت گذشته هرچند بیت کوین توانست خود را به مرز ۳۷ هزار دلاری برساند؛ اما هنوز در بازدهی هفتگی خود منفی است.

مایک مک گلان استراتژیست بلومبرگ دیمروز در توئیتی اعلام کرده به زودی به زودی به ۴۰۰۰۰ دلار بازخواهد گشت. یکی از دلایل حرکت مثبت امروز، انتشار خبر استفاده کشور السالوادور از بیت کوین به طور قانونی بوده است.

علاوه بر موارد پیش گفته، ریزش قیمت بیت‌کوین به صورت شارپ اتفاق افتاد و یکی از دلایل ریزش بازار هم عرضه نهنگ‌ها در سقف قیمتی بود؛ بنابراین نهنگ‌ها همچنان جریان ساز و نوسان گیر بازار هستند. اما این در حالی است که برخی حدس و گمان‌ها سقوط بیت کوین تا ۳۰ هزار دلار را محتمل می‌دانند.

دلایل ریزش بیت کوین

تعدادی از مسائل روی ارز‌های رمزنگاری شده سنگینی می‌کنند، از جمله ترس از فشار قانونی و توئیت‌های اخیر ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا.

مقامات چینی ماه گذشته خواستار سرکوب استخراج و تجارت رمزنگاری شده بودند. چین از آن زمان که یکی از بازیگران اصلی بازار بود، از تلاش برای جلوگیری از سرمایه گذاری سوداگرانه در ارز‌های رمزنگاری شده بوده و یک روش جمع آوری کمک مالی موسوم به عرضه اولیه سکه و بستن مبادلات محلی را ممنوع کرد.

در همین حال، ایلان ماسک از طرفدار بیت کوین طی چند ماه به ظاهراً فارغ شده از آن تبدیل شده است. شرکت اتومبیل برقی Musk ماه گذشته به دلیل نگرانی در مورد تأثیرات زیست محیطی، پذیرش بیت کوین را به عنوان روش پرداخت متوقف کرد و منجر به فروش بازار رمزنگاری شد.

چارلز هایتر، مدیرعامل شرکت داده‌های ارز دیجیتال Crypto مقایسه، به CNBC گفت: افراد به دنبال صعود بیت کوین با عقب نشینی بازار مجازات شده و ممکن است یک بار ضرر ببینند.

حمایت محکم ۳۲ هزار دلاری از بیت کوین

یک کارشناس بازار ارز‌های دیجیتال گفت: نمودار روند حرکتی بیت کوین تشکیل یک مثلث را نمایش می‌داد که چند روز گذشته صحبت از خروج قیمت از سطح بالا یا پایین این مثلث، بحث‌های زیادی را ایجاد کرده بود.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش حجم معاملات خروج قیمت از سطح پایین مثلث محتمل‌تر به نظر می‌رسید و بنابراین در شب سه شنبه قیمت از ضلع جنوب مثلث خارج شد و بیت کوین تا محدوده حمایتی ۳۲ هزار دلار سقوط کرد. در این حرکت همچون ریزش‌های قبلی در این محدوده حمایتی اثرات قدرتمندی از خود بروز داد و این سطح حمایتی نقش فعال خود را بازی کرد.

آیا الان وقت خرید بیت‌کوین است؟

محدوده‌های حمایتی بیت کوین

این کارشناس گفت: اگر محدوده ۳۲ هزار دلاری بیت کوین چه الان و چه در آینده با اخبار متعدد به سمت پایین شکسته شود، سقوط آن تا ۲۲ هزار دلار محتمل است.
وی ادامه داد: محدوده حمایتی بیت کوین بعد از ۳۲ هزار دلار، محدوده ۲۲ هزار دلار و پس از آن ۱۶ هزار دلار است.

محدوده‌های مقاومت بیت کوین

این کارشناس بازار رمزارز گفت: در چند مدت گذشته محدوده حمایتی ۳۲ هزار دلاری از خود قدرت خوبی را نمایش و نشان داده که محدوده‌ای است که می‌توان به آن اتکا کرد. این در حالی است که اگر این محدوده حمایتی شکسته شود، باید رمزارز‌ها را آب کرد.

وی ادامه داد: پس از محدوده‌های حمایتی، محدوده مقاومت نیز اهمیت زیادی دارد. محدوده مقاومت بیت کوین ۴۱ هزار دلار است که در صورت گذشت بیت کوین از این محدوده، شاهد رشد چشمگیر بیت کوین خواهیم بود.

تضعیف بیت کوین با برخورد‌های متوالی به سطح ۳۲ هزار دلار

کارشناس بازار رمزارز‌ها در گفتگو گفت: برخورد‌های متوالی بیت کوین با کف حمایتی ۳۲ هزار دلار، این کف را ضعیف می‌کند. این محدوده حمایتی محدوده حمایتی قوی است و تاکنون در یک هفته گذشته سه بار بیت کوین با این کف برخورد کرده و برگشته و بنابراین الان زمانی نیست که پیشنهاد فروش بدهیم.

منبع: اقتصاد24
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گوناگون