کد خبر: ۲۹۷۱۵
۱۶:۱۷ -۱۷ خرداد ۱۴۰۰
باشگاه استقلال طی ماه‌های آینده با بحران مالی زیادی مواجه خواهد شد.

بدهی استقلال

نشان تجارت - بر اساس آنچه سرمربی استقلال می‌گوید این تیم باید حدود ۶۰ میلیارد تومان دیگر به بازیکنانش بدهد تا فقط قرارداد امسال آنها تسویه شود. این عددی است که خود مجیدی بر زبان آورده و حتماً با بازیکنان استقلال کاملاً در ارتباط است که مبلغ طلب آنها را می داند. تازه مجیدی گفته بود باید ۶۰ میلیارد تومان هم به استراماچونی بدهند که بر اساس محاسبات انجام شده اواشتباه کرده بود و طلب این مربی حدود ۳۵ میلیارد تومان به پول ایران می شود.

حالا اگر بقیه هزینه ها را هم اصلا حساب نکنیم و کاری هم به فصل نقل و انتقالات که قطعاً استقلال نیاز به جذب بازیکن جدید دارد نداشته باشیم، باید بگوییم آنها فقط ۹۵ میلیارد تومان به استراماچونی و بازیکنان فعلی خود بدهکارند! البته در این میان بحث میلیچ و دیاباته مطرح است و این که استقلال قرار است یک مربی خارجی جدید به نام گابریله پین رابه تهران بیاورد.

سرمربی آبی‌ها در مصاحبه خود تاکید کرده بود که استقلال از کارگزار مالی‌اش ۸۰ میلیارد تومان پول گرفته که همه آن خرج شده است و حتی گفته بود از دوره قبل یکسری پول ها پیش خور شده که البته این مورد خاص اصلاً در استقلال تازگی ندارد و به طور کلی تمام مدیران پول ها را پیش خود می کنند.

مگر این که استثنائا در یک مورد خلافش ثابت شود که البته تا حالا نشده است! با توجه به جمیع جهات وحرف هایی که سرمربی استقلال زد باید پذیرفت که یک بحران مالی بزرگ برای باشگاه محبوب و پرطرفدار کشورمان در پیش است. آنها تبلیغات روی پیراهن خود را هم کاملاً به کارگزار مالی سپرده اند و در این مورد دستشان بسته است.

طبعاً بابت حق پخش تلویزیونی هم که پولی به استقلال و سایر باشگاه‌ها نمی‌رسد. می ماند فروش بازیکن که حتماً مستحضر هستید هواداران استقلال به شدت با فروش بازیکنانی چون فرشید اسماعیلی، محمد نادری و به خصوص مهدی قایدی مخالفند. حالا بایددید در این شرایط احمد مددی در دولت جدید می ماند و به کار خود ادامه می‌دهند و آیا مدیرعامل جدیدی برای استقلال تعیین می شود؟

هر چه هست حتی اگر مددی برود مدیر بعد از او هم با چالش‌های بسیار زیادی مواجه است. چالش‌هایی که عمده ترین آنها مالی است و یک سری از آنها به دوران مدیریت های قبلی برمی گردد.طبعا مدیران قبلی هم باید از خود دفاع کنند و به هواداران توضیح بدهند که اگر پولی از هزینه کردند کجا و چقدر هزینه شده است اما مسلما با این شرایط استقلال هم برای پرداخت بقیه پول بازیکنانش مشکل دارد، هم برای پرداخت پول استراماچونی و هم برای خرید بازیکنان جدیدی که طبعاً فرهاد مجیدی برای تقویت تیمش به آنها نیاز دارد. او گفته بود ما در پست هافبک دفاعی چند بازیکن خوب داریم اما مثلاً یک وینگر سرعتی در اختیار نداریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون