کد خبر: ۲۷۵۶۹
۱۱:۳۹ -۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
هند با از دست دادن بیش از ۳ هزار نفر مرگبارترین روز خود پس از شیوع کرونا در این کشور را سپری کرده است.

کرونا در هند

نشان تجارت - تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا در هند با ادامه کمبود دستگاه‌های اکسیژن، تجهیزات پزشکی و کارکنان بخش درمان امروز (چهارشنبه) از مرز ۲۰۰ هزار نفر عبور کرد.

در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۰۹۶۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور ثبت شد که بیشترین تعداد مبتلایان به این ویروس طی ۲۴ ساعت در دنیا به شمار می‌رود. بدین ترتیب کشور هند به تنهایی نزدیک به ۱۸ میلیون مورد مبتلا به کرونا را به خود اختصاص داده است.

باتوجه به مرگ ۳۲۹۳ مورد، هند شاهد مرگبارترین روز خود تاکنون بوده و ۲۰۱۱۸۷ نفر بر اثر این ویروس تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.

کارشناسان معتقدند که آمار واقعی تعداد مبتلایان بسیار بیشتر از آمار رسمی این کشور ۱.۳ میلیارد نفری است. در دهلی آمبولانس‌ها در صف‌های طولانی انتقال اجساد به مراکز سوزاندن اجساد قرار دارند.

به نظر میرسد شرایط وخیم حال حاضر و کمبود کپسول‌های اکسیژن باعث خشم و وحشت مردم شده است. پلیس اعلام کرد که تیراندازی در یکی از بیمارستان‌های حومه بمبئی باعث کشته شدن ۴ نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر شد.

روز گذشته نیز تعدادی از کارشناسان نسبت به کاهش تعداد مبتلاینا هشدار داده و آن را غیرواقعی خوانده بودند. ریجو ام جان، استاد و اقتصاد دان بهداشتی در موسسه مدیریت در کلارا دراین باره در توییتر نوشت: لطفا توجه کنید که کاهش شدید در تعداد روزانه مبتلایان عمدتا به دلیل کاهش شدید نمونه گیری و آزمایش است. نباید این موضوع را نشانه کاهش تعداد مبتلایان دانست.

از سوی دیگر کشور‌های غربی از ارسال کمک‌های خود به هند خبر داده اند. اولین محموله کمک‌های پزشکی دیروز از بریتانیا وارد هند شد. این محموله شامل ۱۰۰ دستگاه ونتیلاتور و ۹۵ غلیظ کننده اکسیژن است. فرانسه نیز درحال ارسال ژنراتور‌های اکسیژن به این کشور است که قابلیت تولید اکسیژن سالانه برای ۲۵۰ تخت را دارند.

دوشنبه نیز جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا وعده ارسال تا حداکثر ۶۰ میلیون دوز واکسن آسترازنکا به هند را داد. این پیشنهاد پس از آن مطرح شد که بسیاری از هندی‌ها از واشنگتن برای عدم لغو محدودیت‌های صادراتی واکسن به این کشور انتقاد کرده بودند.

همچنین سازمان بهداشت جهانی نیز اعلام کرده است که تا کنون ابتلای به کرونای جهش یافته هندی در ۱۷ کشور جهان شناسایی شده است.

کرونا در هند

کرونا در هند

کرونا در هند

کرونا در هند

کرونا در هند

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون