کد خبر: ۲۷۴۷۵
۱۹:۰۴ -۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

افشین پیروانی

نشان تجارت - چند روز پیش، کلیپی در فضای مجازی دست به دست شد که نشان از کودک آزاری توسط دو جوان داشت.

در این ویدئو یک جوان در حال فیلمبرداری از دوستش هنگام آزار و اذیت کودکِ چوپانی است که حامی تیم استقلال می‌باشد. این جوان با آسیب جسمی که به کودک وارد می‌کند سعی دارد او را وادار کند به تیم محبوبش توهین کند، اما کودک علیرغم درد فراوان و التماسی که بابت رهاکردن خود دارد، حاضر نیست جمله توهین‌آمیز آن جوان به تیمش را به زبان بیاورد. همین ویدئو کوتاه کافی بود خیلی زود احساسات جامعه جریحه‌دار و برخورد دستگاه قضایی با آن جوان سنگ‌دل به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.

فوراً پس از انتشار این ویدئو، پلیس، جوانِ کودک آزار را دستگیر و تحویل دستگاه قضایی داد. هرچند خانواده آن کودک بدون شکایتی از آن جوان بی‌رحم گذشتند، اما بُعد اجتماعی موضوع باعث شده تا آن جوان همچنان گرفتار قانون باشد.

باشگاه استقلال هم به رسم ادب و اخلاق، خیلی زود از این کودک آسیب‌دیده تقدیر به عمل آورد تا این کودک آبی‌دل بداند که تنها نیست.


بیشتر ببینید: اولین واکنش کودک آزار دیده استقلالی به حضورش در تمرین آبی‌ها + فیلم


اما قسمت دردناک ماجرا که شاید کمتر از کودک آزاری آن جوان نباشد، اظهارنظر نسنجیده افشین پیروانی سرپرست باشگاه پرسپولیس آن هم هزاران کیلومتر دورتر از مرز‌ها بود. در حالی که آقای سرپرست باید در کشور هند بر روی تیم خود متمرکز می‌بود تا پرسپولیس بتواند با اقتدار به‌عنوان تیم اول از گروهش راهی مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا شود، با ساختگی‌بودن این ویدئو، طرفداران پرسپولیس را بهترین‌های دنیا معرفی کرد.

او خواست بدون تحقیق و اطلاع دقیق، کسی راجع به موضوع اظهارنظر نکند، غافل از آنکه خودش جزو اولین کسانی بود که این اصل اساسی را زیر پا گذاشت.

در حالی پیروانی چنین استوری عجیب و غریبی را منتشر کرد که حتی آذری جهرمی وزیر جوان دولت دوازدهم که ید طولایی در دو قطبی‌کردن فضای فوتبالی ایران دارد و با پُست‌هایش بار‌ها جامعه استقلالی ایران را عصبانی کرده هم از این کودک استقلالی حمایت و دلجویی کرد.

خالی از لطف نیست به بهانه استوری افشین پیروانی چند نکته را به او یادآوری کرد:

آقای سرپرست محترم کاش کمی سعه صدر می‌داشتید تا لااقل موضوع برای خودتان روشن می‌شد.

آقای سرپرست محترم کاش درک می‌کردید که اگر آن جوان بی‌رحم حتی پرسپولیسی هم باشد دلیل نمی‌شود آن برخورد، خدشه‌ای به باشگاه بزرگ پرسپولیس و هوادارانش وارد کند.

آقای سرپرست محترم کاش بدانید عجله در گذاشتن چنین استوری هیچ‌وقت بر حجم تعصب شما افزوده نخواهد کرد.

آقای سرپرست محترم کاش اینقدر عجله در اظهارنظر بی‌محتوا را خرج محکوم‌کردن پدیده کودک آزاری می‌کردید نه اینکه این پدیده شوم را خرج تعصبات رنگی خود کنید.

ظریفی می‌گفت اگر حرف‌زدن بلد نیستید لااقل حرف‌نزدن که بلدید. آقای سرپرست محترم کاش شما اگر دفاع از آن کودک را بلد نبودید لااقل سکوت‌کردن را تمرین می‌کردید.

در پایان به آقای افشین پیروانی سرپرست این روز‌های باشگاه پرسپولیس توصیه می‌کنم اگر شجاعتی است لااقل عذرخواهی کنید.

*روزنامه‌نگار

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶
پریناز
|
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
2
0
بسیار عالی
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
0
2
شما هیس
چه دخالتی میکنی
سرپیازی ته پیازی
میایی چرت و پرت مینویسی
فرهاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
سکوت!!!!
حسام
| Italy |
۲۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
اگه وجدانت بیدار بود و بشردوست بودی اینجوری راحت بی ادبی و توهین نمیکردی... متاسفم ... حاضری برای تیم و رنگ و هر چیز دیگه ای مسائل اخلاقی و انسانی رو زیر پا بذاری...
زیبا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
تویی که اینجوری صحبت میکنی اگه برادر خودتم اینطوری اذیت میکردن سکوت میکردی؟؟!!! ۱۰۰٪ نههههه.... چطور برای خودت بد نمیخوای ولی برای بقیه چرا !!! التماس تفکر و تامل و تعقل برای تو
مخاطب
|
United States of America
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
0
0
لایک
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون