کد خبر: ۲۷۳۸۷
۱۸:۱۲ -۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
امسال با افزایش ۲۵درصدی حقوق کارمندان دولت، حداقل افزایش حقوق ۷۰۰هزارتومان و حداکثر آن دومیلیون و ۵۰۰هزارتومان در نظر گرفته شده است این در حالی است که مقرر شده حقوق هیچ کارمندی کمتر از سه میلیون و ۵۰۰هزارتومان نباشد.

حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۰

نشان تجارت - سال گذشته افزایش حقوق کارمندان دولت به گونه‌ای بود که هیچ کارمندی حقوق کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافت نکند. هنگام تصویب بودجه سال جاری هم اخباری مبنی بر افزایش ۳۵ درصدی حقوق کارمندان در مجلس به گوش می‌رسید که در نهایت چیزی که تصویب شد این بود که افزایش حقوق کارمندان دولت در سال ۱۴۰۰، بیش از ۲۵ درصد نباشد و این افزایش نسبت به آخرین حکم کارگزینی آن‌ها درسال ۹۹ اعمال شود؛ ضمن اینکه این افزایش برای همه اعمال نخواهد شد. با افزایش ۲۵ درصدی حداقل حقوق سال ۹۹ که دومیلیون و ۸۰۰ هزارتومان بود، حداقل حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۰، به سه میلیون و ۵۰۰ هزارتومان خواهد رسید.

اما براساس مصوبه مجلس میزان افزایش حقوق هیچ فردی نسبت به سال جاری نباید بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشد. برای مثال کارمندی که ۲۰ میلیون حقوق می‌گیرد، با افزایش ۲۵ درصدی، ۵ میلیون به حقوقش اضافه می‌شود در حالی که کسی که حداقل حقوق سال ۹۹، یعنی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان را دریافت می‌کند با افزایش ۲۵ درصدی فقط ۷۰۰ هزارتومان به حقوقش اضافه می‌شود که چندان عادلانه نیست. به همین دلیل مجلس تصویب کرد که در سال ۱۴۰۰، حقوق‌های بالای ۱۰ میلیون تومان به هیچ عنوان افزایش ۲۵ درصدی نخواهند داشت و فقط رقم ثابت دومیلیون و ۵۰۰ هزارتومان در سال ۱۴۰۰ به حقوق این کارمندان اضافه خواهد شد. همچنین در هرصورت با این افزایش ۲۵ درصدی دریافتی کارمندان دولت در سال جاری، کمتر از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان نخواهد بود.

بر این اساس در سال ۱۴۰۰، کارمندانی که سال گذشته از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۱۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کردند افزایش ۲۵ درصدی را تجربه می‌کنند و حداقل مبلغی که به حقوقشان اضافه می‌شود، ۷۰۰ هزارتومان برای دومیلیون و ۸۰۰ هزارتومان است که به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان می‌رسد و کسی کمتر از این حقوق را دریافت نمی‎کند و دو میلیون و ۵۰۰ هزارتومان افزایش حقوق برای کسانی است که ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گرفتند که حقوقشان به ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان در سال ۱۴۰۰ می‌رسد.

کسانی که بیش از ۱۰ میلیون حقوق دریافت می‌کردند فقط دومیلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش حقوق را تجربه خواهند کرد که همان سقف افزایش حقوق کارمندان برای سال ۱۴۰۰ است.

منبع: اقتصادآنلاین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گوناگون