کد خبر: ۲۷۲۹۲
۱۵:۴۴ -۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰
برای موفقیت در بازار‌های مالی جهانی باید نکات مهمی را در معاملات رعایت کنید.

بازارهای رمزارز و فارکس

نشان تجارت - در دوره‌ای از تجربه معامله گری، ممکن است احساس کنید که بازار کسل کننده شده و مطلقا هیچ نشانه‌ای از استراتژی شما جهت ورود به معامله اتفاق نمی‌افتد. آیا در این شرایط تمرکز خود را حفظ کرده و صبر میکنید یا به اصرار میخواهید ثابت کنید که میتوانید بدون توجه به پلن خود سود بگیرید؟

اگر مورد دوم بیشتر از بقیه به شما اعمال می‌شود، ممکن است معاملات خود را از روی اجبار باز کنید. اجبار کردن معاملات به معنای گرفتن معامله‌هایی است که با قوانین معاملاتی شما در استراتژی ورود یا مدیریت سرمایه مطابقت ندارند. این معاملات غالباً زمانی انجام می‌شود که فرد به جای واقع بینانه بودن برای اتفاقات احتمالی، متمایل به تحقق امور است.

بنابراین، چگونه باید از وسوسه اجبار معاملات جلوگیری کنید؟ پاسخ این است که باید:"قوانین خود را به عادت تبدیل کنید. "

این بخشی است که شما قوانین آزمایش شده را به خود تحمیل می‌کنید تا در مورد استراتژی، میزان حجم، حد ضرر و مدیریت ریسک پیروی کنید. پس قوانین و چک لیست خود را بنویسید و دنبال کنید. با ایجاد ریتم مشخص، مشاهده نتایج مثبت و پایبند بودن به استراتژی خود، روند کار ساده‌تر می‌شود.

وقتی به سیستم خود اعتماد دارید و کار را با صبر و حوصله انجام می‌دهید، برای دفعات بعد کمتر وسوسه‌ی اجبار بازکرن معاملات به سمت شما می‌آید. افراد موفق اعتقاد دارند که معامله گری مانند رقصی است که در آن بازار همیشه پیشتاز است و ما برای پیشرفت همواره باید از حرکات آن الگو بگیریم. به یاد داشته باشید معامله گری یک ماراتن است نه دوی سرعت، پس مخرب پیشرفت خود نباشید.

چگونه می‌توانید ترس از دست دادن سود‌های خود را کنار بگذارید؟

یکی از دلایل اصلی عدم توانایی یک معامله گر در بزرگتر کردن حساب خود، ترس است. شما پس از یک دوره سودآوری، احتمالاً با ترس از دست دادن سود‌های اخیر خود مواجه شده اید.

حال چگونه می‌توانید ترس از دست دادن دستاورد‌های سخت خود را پشت سر بگذارید؟ در اینجا چند مرحله وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند.

ترس‌های خود را بشناسید

اولین قدم، شناخت و پذیرش وجود این ترس است. دفاع یا انکار و نادیده گرفتن این مشکل، باعث عدم پیشرفت شما خواهد شد.

باید قبول کنید، ترس مانند اکثر مسائل روانشناسی در بازار‌های مالی وجود دارد، فقط باید روی آن کار کنید تا کنترل آن را بدست بگیرید.

معامله گری یک پروسه زمان بر است

افرادی که تلاشی برای برطرف کردن ترس خود نکرده اند ممکن است ماه‌ها ضررده باشند و این نشان میدهد که تمایل ندارند در منطقه امن خود بمانند؛ بنابراین ابتدا باید ضرر را به عنوان هزینه معامله قبول کنید و سپس برای چگونگی بهبود فرآیند‌های خود بکوشید. معامله گر شدن مانند هر حرفه دیگر نیاز به یک زمان مداوم دارد، اما تفاوت معامله گری در فارکس و بازار‌های مالی مانند رمزارز">رمزارز">رمزارز با دیگر مشاغل این است که شما می‌توانید با یک برنامه درست پنج ساله به ثروت مورد نیاز خود برسید، برای شما یک مثال می‌زنم، فرض کنید می‌خواهید در بازار تهران فعالیت کنید، ابتدا شما باید با شاگردی کردن یک تاجر فوت و فن تجارت را بیاموزید و بعد از چند سال شروع به واسطه گری کنید، رفته رفته واسطه گری را توسعه داده و در یک زمان از واسطه گری به منبع اصلی کوچک تبدیل شوید و سپس سعی کنید این منبع کوچک به یک منبع بزرگتر تبدیل شود، با این پروسه شما می‌توانید در ۱۵ سال به یک تاجر موفق تبدیل شوید، اما پروسه موفقیت در بازار‌های مالی جهانی از بعد زمانی بسیار کوتاه‌تر از این خواهد بود و شما می‌توانید در عرض پنج سال به یک موفقیت قابل توجه برسید.

زمانی که استراتژی معاملاتی شما طبق برنامه پیش نمی‌رود چه کاری باید انجام دهید؟

شما به عنوان یک تریدر، بطور مداوم با انتشار داده‌های تقویم اقتصادی، سخنرانی‌های برنامه ریزی شده از طرف مقامات دولتی، گزارش رسانه ها، و همچنین حوادث غیرمنتظره ژئوپلیتیکی سروکار دارید، در نظرگرفتن همه این‌ها برای اینکه بفهمید کدام اطلاعات در معامله شما تاثیر دارد، میتواند برای برخی طاقت فرسا باشد. هنگامی که برنامه‌های شما مطابق پیشبینی عمل نمیکنند، فشار روانی برای تصمیم گیری سریع به وجود می‌آید. حال، آیا باید به استراتژی فعلی خود پایبند باشید یا دوباره برنامه جدیدی ایجاد و ارزیابی کنید؟ احساس عجله برای اقدام می‌تواند بسیار استرس زا و وحشتناک باشد. در این حالت ذهن معامله گر نیاز به راهنما دارد..

ابتدا برای کنار آمدن با این مشکل، درک زمان را درخود تقویت کنید

درک زمان، محدوده زمانی مشخصی است که شما برای رسیدن به یک هدف خاص، به صورت ساختاری برنامه ریزی خود را پیاده می‌کنید. زمانی که تصمیمات شما در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و به نتیجه نمی‌رسید، احساس می‌کنید از کنترل خارج شده اید. اینجا زمانی است که شما باید اصول و ساختار خود را در یک دوره معین وارد معاملات کنید. درک یک دوره زمانی مشخص برای رسیدن به هدف و بازدهی مثبت، باعث می‌شود احساس آرامش بیشتری برای ادامه کار داشته باشید.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون