کد خبر: ۲۷۰۴۴
۱۴:۱۹ -۳۱ فروردين ۱۴۰۰
کلانتری، رئیس اتحادیه کشوری گاز‌های طبی و صنعتی با اشاره به افزایش بستری بیماران کرونایی در مراکز درمانی گفت: میزان تقاضا برای دریافت گاز اکسیژن بشدت افزایش یافته که روند کار را با مشکل مواجه کرده است.

پیکان کلانتری

نشان تجارت - پیکان کلانتری با بیان اینکه ظرفیت تولید اکسیژن در واحد‌های تولیدی مشخص است، اظهار کرد: برای تامین اکسیژن مورد نیاز مراکز درمانی مجبور به کاهش سهمیه مراکز صنعتی شده ایم و تا زمانی که دستگاه‌های جدید به خط تولید اضافه نشوند، نمیتوان ظرفیت تولید را افزایش داد و کاهش سهمیه مراکز صنعتی مشکلات زیادی برای تولیدات این واحد‌ها ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: ظرفیت تولیدات گاز‌های طبی و صنعتی مشخص است و برای افزایش میزان تولیدات نیاز به واردات دستگاه‌های جدید داریم که برای تولید اکسیژن به روش تقطیر جزبه جز دستگاه‌های مخصوص این کار لازم می‌باشد، که در چند سال اخیر به دلیل تحریم‌های موجود، وارداتی در این حوزه صورت نگرفته است.

کلانتری افزود: دستگاه‌های اکسیژن ساز هر کدام ظرفیت مشخصی دارند و زمانی که بیش از میزان ظرفیت شان کار کنند قطعا با مشکل افت فشار مواجه می‌شوند که مجبوریم از سیلندر‌ها برای تامین افت فشار استفاده کنیم و در حال حاضر به دلیل افزایش بیماران کرونایی میزان مصرف اکسیژن بیمارستان‌ها افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه کشوری گاز‌های طبی و صنعتی تاکید کرد: واحد‌های تولیدی در بخش گاز‌های طبی و صنعتی با مشکلات عدیده‌ای مواجه بوده و سرمایه گذاری در این بخش صورت نمی‌گیرد و همچنین حمایتی از جانب دستگاه‌های دولتی نیست، به عنوان نمونه تمامی واحد‌های تولیدی این حوزه مشکل تامین برق و هزینه‌های بالای آن را دارند که حمایتی نمی‌شود.

کلانتری با بیان اینکه واحد‌های تولیدی گاز‌های طبی و صنعتی نیاز به حمایت دارند، تصریح کرد: در حال حاضر مشکل دیگری که در این صنعت وجود دارد، شرکت‌های دولتی هستند که باعث افزایش قیمت‌ها می‌شوند به عنوان نمونه شرکت‌های پتروشیمی با ایجاد مزایده‌های جدید قیمت پایه گاز‌های تولیدی را به مبلغ ۱۲ هزارتومان رسانده اند که قیمت اکسیژن مایع به هر کیلویی ۵ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده و این کار باعث افزایش قیمت تمام شده گاز‌های طبی و صنعتی می‌شود.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون