کد خبر: ۲۶۸۳۶
۱۸:۱۳ -۲۸ فروردين ۱۴۰۰
نگارش متن در حوزه‌هایی که اشتراک نظر وجود دارد می‌تواند شروع شود. به همین منظور، هیات ایرانی متون خود را در حوزه هسته‌ای و حوزه رفع تحریم‌ها اماده و تقدیم کرده است؛ این متونی که معرفی کردیم می‌تواند مبنای مذاکرات و رسیدن به توافق نهایی باشد.

کمیسیون مشترک برجام

نشان تجارت - جلسه کمیسیون مشترک برجام که ساعتی پیش در سطح معاونین با حضور هیأت‌های ایران و گروه 1+4 در گرندهتل وین آغاز شده بود، پایان یافت.

به گزارش «انتخاب»؛ حاضرین در این نشست به بررسی روند گفت‌وگوها در روزهای گذشته پرداخته و گزارش گروه‌های کارشناسی در خصوص حوزه‌های تحریم و هسته‌ای را دریافت کردند.

در این نشست مقرر شد گفت‌وگوهای دو و چندجانبه و همچنین رایزنی‌های فنی در روزهای آینده ادامه یافته و در صورت نیاز کمیسیون مشترک بار دیگر تشکیل جلسه دهد.

سیدعباس عراقچی معاون وزیر خارجه پس از پایان جلسه گفت: گزارش کار کارگروه ها را مرور کردیم؛ به نظر می رسد یک تفاهم جدیدی در حال شکل گرفتن است. اشتراک در هدف نهایی بین همه وجود دارد و مسیرهم شناخته شده تر شده است.

وی افزود: البته اختلاف نظرهای جدی وجود دارد که باید طی مذاکرات بعدی کاهش پیدا کند.

عراقچی اضافه کرد: فکر می کنیم مذاکرات به مرحله ای رسیده که طرفین می توانند روی یک متن مشترک شروع به کار کنند. نگارش متن در حوزه هایی که اشتراک نظر وجود دارد می تواند شروع شود. به همین منظور، هیات ایرانی متون خود را در حوزه هسته ای و حوزه رفع تحریم ها اماده و تقدیم کرده است؛ این متونی که معرفی کردیم می تواند مبنای مذاکرات و رسیدن به توافق نهایی باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
کرامت سلیمی
|
Germany
۲۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
0
0
نگرانی کوبا از خروج امریکا از برجام جالب می باشد.

چرا کوبا نگران است و چرا کوبا اصرار دارد برجام حفظ شود؟.
چه ریگی به کفش دولت کوباست که اینقدر از نابودی برجام واهمه دارد.؟

برجام چه ربطی به کشور گرسنه و بدبخت کوبا دارد.؟

و چرا کاستروها همزمان با تضعیف برجام از قدرت کنار رفتند؟

متاسفانه تاریخ پر است از قهرمانان دروغینی که امپراطوری رسانه ای گلوبالیستها با تبلیغات دروغین و غیرواقعی از انها در ذهن مردم قهرمان ساختند.

یک مورد پررنگ ان قهرمان سازی از رهبر کوبا فیدل کاسترو می باشد.

فیدل کاسترو در سال 1962 با امریکا پنهانی وارد معامله شد و بحران موشکی کوبا را که یک بحران ساختگی و کنترل شده بود راه انداختند و با وانمود به وجود 80 موشک اتمی شوروی در خاک کوبا چند ماه دنیا را در ترس و وحشت نگاه داشتند. بعد از این قضیه اقای کاسترو
مزد کارش را گرفت و تا پایان عمرش بر کوبا حکومت کرد و بعد از مرگش برادرش حکومت را در دست گرفته است.در سال 93 میلادی میخائیل گورباچف رهبر شوروی کاسترو را خائن به بشریت معرفی نمود و این می تواند اشاره اقای گورباچف به بحران موشکی کوبا و همکاری پنهانی کاسترو با امریکا برای القای ترس از سلاح اتمی به کشورهای جهان باشد.و الا چه خیانتی می تواند از سوی کاسترو رهبر کشور کوچک و بی اهمیت کوبا صورت گرفته

باشد و انقدر این خیانت بزرگ باشد که اقای گورباچف چنین حرفی بزنند و این خیانت را متوجه

همه جهانیان بدانند.
آخرین اخبار
گوناگون