کد خبر: ۲۶۱۷۵
۱۹:۴۵ -۱۷ فروردين ۱۴۰۰
دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان تهران مهمترین مطالبه تشکل‌های بازنشستگان تأمین اجتماعی را رفع تبعیض و تفاوت دریافتی با سایر صندوق‌های دانست و گفت: حداقل بگیران دارای ۳۰ سال سابقه تأمین اجتماعی با حداقل بگیر بازنشسته کشوری باید دریافتی مشابهی داشته باشند که این مطالبه با دومین مرحله متناسب‌سازی محقق شد.

دهقان‌کیا

نشان تجارت - به نقل از سازمان تأمین اجتماعی، علی دهقان‌کیا اظهار داشت: تشکل‌های بازنشستگان برای اجرای متناسب سازی پیگیری زیادی در سال گذشته داشته‌اند و با تصویب پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات تأمین اجتماعی از دولت در سال ۹۹ اولین مرحله متناسب سازی از مرداد ماه اجرا شد.

وی افزود: پس از دو مرحله متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری شاهد ایجاد فاصله و تبعیض بین بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی بودیم که دکتر سالاری بر لزوم رفع این فاصله تأکید کردند و با مصوبه بودجه سال ۱۴۰۰ و اختصاص ۸۹ هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی مرحله دوم متناسب سازی نیز امکان پذیر شد و از فروردین ۱۴۰۰ دومین مرحله متناسب سازی همراه با افزایش حقوق سالیانه بازنشستگان پرداخت می‌شود.

دهقان‌کیا پیگیری مجدانه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی را برای تحقق این خواسته بازنشستگان اثرگذار دانست و گفت: در پایان سال ۹۹ نیز پرداختی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی که در روز‌های آخر سال به بازنشستگان انجام گرفت موجب رضایتمندی این اقشار شده است.

وی با بیان اینکه رفع تفاوت بین دریافتی بازنشستگان تأمین اجتماعی با سایر صندوق‌های محقق شده است، گفت: در جلسات متعددی که با مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی داشتیم حقوق پایه و دریافتی حداقلی سایر صندوق‌ها را بررسی کردیم که بین ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است و در نهایت برای تعیین حداقل حقوق بازنشستگان دارای ۳۰ سال سابقه تأمین اجتماعی به میزان ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به توافق رسیدیدم.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران گفت: بر این اساس بازنشستگانی که در سال ۹۹ مبلغ ۲۸۰۰ دریافت می‌کردند در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافت خواهد کرد.

دهقان‌کیا درباره افرادی که بیش از حداقل حقوق دریافت می‌کنند نیز گفت: برای سایر سطوح علاوه بر افزایش مصوب شورای عالی کار که ۲۶ درصد بعلاوه ۲۴۸ هزار تومان تعیین شده است، افرادی که در زمان بازنشستگی حقوقی بالاتر از حداقل دریافت کرده اند و با گذشت زمان، فاصله آن‌ها با اولین حقوق کاهش یافته است؛ ۷۵ درصد کاهش مستمری آن‌ها براساس طرح متناسب سازی پرداخت می‌شود.

وی افزود: در آخرین جلسه اعضای کانون عالی بازنشستگان با مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیز دکتر سالاری قول داده اند که به بازنشستگان دارای فرزند حقوق آن‌ها به ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برسد.

دهقان‌کیا با بیان اینکه متناسب سازی و بهبود وضعیت معیشت بازنشستگان دغدغه چندین ساله تشکل‌های بازنشستگان بوده است، گفت: امروز شاهد تحقق این خواسته چندین ساله هستیم و در این دوره با تلاش دکتر سالاری و منابع خوبی که برای سازمان ایجاد کرد، این مطالبه چندین ساله محقق شد.

دهقان‌کیا افزایش ۱۰ برابری اعتبار وام بازنشستگان و همچنین افزایش ۷ برابری مشارکت تأمین اجتماعی در بیمه تکمیلی بازنشستگان را از دیگر اقدامات بسیار مثبت دکتر سالاری برای ارتقاء خدمات به بازنشستگان دانست و گفت: در حوزه درمان نیز کار‌های ارزشمندی انجام شده و بازنشستگان بالای ۶۵ سال همه کشور و همچنین بیمه شدگان شهر‌هایی که فاقد مرکز درمانی ملکی هستند، در مراکز دولتی از درمان رایگان استفاده می‌کنند که برای این امر ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون