کد خبر: ۲۶۱۰۳
۱۸:۱۵ -۱۶ فروردين ۱۴۰۰
وزیر خارجه چین به آمریکا هشدار داده که موضع برتر اتخاذ نکرده و این پیش فرض را نداشته باشد که در امور بین‌الملل نظر نهایی را دارد.

وزیر خارجه چین

نشان تجارت - به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، وانگ یی در گفتگو با رسانه‌های خارجی پیرامون دیدار‌های اخیر خود با وزرای خارجه سنگاپور، مالزی، اندونزی، فیلیپین و کره جنوبی گفت چین نمی‌پذیرد که ایالات متحده لیستی از درخواست‌های یکجانبه را برای مذاکره در مقابل پکن قرار دهد.

به گفته وزیر خارجه چین " درب‌های مذاکره با چین باز است، اما مذاکره باید در موضع برابر و با رعایت احترام متقابل انجام شود. "

وی در ادامه گفت: چین این موضوع را نخواهد پذیرفت که کشوری در دنیا خود را در موضع برتر در مقابل دیگران قرار دهد و اینکه نظر نهایی را در امور جهانی داشته باشد. اگر آمریکا به تقابل ادامه دهد، چین این موضوع را بدون ترس و به آرامی انجام خواهد داد.

به گفته وانگ هر چند همکاری میان چین و آمریکا امکانپذیر است، اما هر دو طرف باید به نگرانی‌های اصلی یکدیگر احترام گذاشته و اینکه چین درخواست‌های یکجانبه از سوی واشنگتن را نمی‌پذیرد. وزیر خارجه چین ادامه داد: ما قطعا با مداخله در امور داخلی چین برخورد می‌کنیم و از آن مهمتر با تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی که مبنای آن دروغ و اطلاعات نادرست است، مخالفیم.

وزیر خارجه چین گفت: چین نمی‌تواند به این دلیل که بسیاری از کشور‌های کوچک و درحال توسعه از ما حمایت می‌کنند، عقب نشینی کند. اما چین این حق را دارد که پاسخ دهد، زیرا باید از اقتدار و عزت ملی خود دفاع کنیم.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون