کد خبر: ۲۶۰۰۶
۰۹:۵۶ -۱۵ فروردين ۱۴۰۰
معاون سیاسی وزارت امور خارجه در آستانه سفر به وین تاکید کرد: هیچ گونه مذاکره مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نداریم.

مذاکره ایران و آمریکا

نشان تجارت - سید عباس عراقچی گفت: آن چه که در وین در کمیسیون مشترک دنبال میکنیم دقیقا مبتنی بر مواضع قطعی نظام هست که توسط مقام معظم رهبری و مسئولین کشور بار‌ها اعلام شده است.

معاون سیاسی وزیر خارجه ادامه داد: ما در وین هیچ گونه مذاکره‌ای را با آمریکا چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم نخواهیم داشت. ما با کمیسیون مشترک و کشور‌های عضو ۱+۴ مذاکره می‌کنیم و خواسته و شرط خودمان برای بازگشت به برجام را به آن‌ها اعلام خواهیم کرد که شرط ما این هست که اول امریکا همه تعهدات برجامی اش را انجام دهد و همه تحریم‌ها را بردارد و بعد از آن ما راستی آزمایی میکنیم و ما برمیگردیم.

عراقچی در گفتگو با شبکه خبر ادامه داد: اگر کشور‌های ۱+۴ توانستند آمریکا را به هر روشی که می‌دانند راضی کنند ما به همان مسیر عمل می‌کنیم. گفتگو‌ها در وین کاملا فنی هست؛ در مورد تحریم‌هایی که باید برداشته شود، در مورد اقداماتی که باید انجام شود، در مورد ترتیب این‌ها و اینکه آمریکا باید اول انجام دهد و راستی آزمایی شود.

وی تاکید کرد: ما هیچ طرح یا پیشنهاد گام به گام را نه داریم و نه قبول می‌کنیم از نظر ما یک گام بیشتر وجود ندارد و آن گامی هست که تمامی تحریم‌هایی را که در دوران ترامپ مجددا اعمال شد، یا جدیدا اعمال شد یا برجسب آن‌ها عوض شد باید توسط آمریکا برداشته شود، ما راستی‌آزمایی می‌کنیم و بعد به تعهدات‌مان برمی‌گردیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون