کد خبر: ۲۵۹۲۸
۲۰:۲۱ -۱۳ فروردين ۱۴۰۰
آمارهای رسمی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت از افزایش ۱۴ هزار نفری تعداد مبتلایان روزانه به ویرس کرونا در هفته دوم فروردین ۱۴۰۰ نسبت به هفته اول این ماه حکایت دارد.

کرونا در ایران

نشان تجارت - در همین راستا اعلام کرده است که رکورد رشد ناگهانی آمار بستری‌های کرونا در کشور شکسته شد و احتمال مرگ هزاران نفر از هموطنان در هفته‌های آتی وجود دارد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تعداد بیماران بستری در هفته دوم فروردین ۱۴۰۰ نسبت به هفته اول بیش از ۳۵۰۰ نفر افزایش یافت که از ابتدای سال ۹۹ یک رکورد محسوب می‌شود.

در اطلاعیه وزارت بهداشت آمده است که این عدد در ابتدای خیز دوم و سوم به ترتیب ۱۵۰۰ و ۲۳۰۰ نفر بود که شیب تند‌تر افزایش بستری در خیز چهارم پیامد نسخه جهش یافته انگلیسی، دورهمی‌ها و سفر‌های نوروزی، مراسم عروسی و سوگواری است.

وزارت بهداشت تاکید کرده است در صورتی که تدابیر جدی از سوی مسئولان و رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم صورت نگیرد، باید به‌زودی منتظر افرایش شمار مبتلایان و قربانیان خیز چهارم باشیم.

در نمودار اول که تعداد موارد بستری ناشی از کرونا از ابتدای سال ۹۹ تا پایان هفته دوم فروردین ۱۴۰۰ را نشان می‌دهد، رنگ قرمز به معنای افزایش آمار بستری یک هفته نسبت به هفته قبل، و رنگ آبی به معنی کاهش آمار است.

همچنین در نمودار‌های دوم و سوم آمار هفتگی مبتلایان و جان باختگان ناشی از ویروس کرونا از پاییز ۹۹ تا پایان هفته دوم فروردین ۱۴۰۰ مشخص شده است.

بر اساس نمودار سوم آمار مبتلایان روزانه کرونا در هفته دوم فرودین نسبت به هفته اول این ماه بیش از ۱۴ هزار نفر بیشتر است.

کرونا در ایران

کرونا در ایران

کرونا در ایران

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون