کد خبر: ۲۵۹۲۱
۱۹:۱۳ -۱۳ فروردين ۱۴۰۰
طبق اعلام معاون وزارت راه و شهرسازی مبلغ ۳۶۰ هزار میلیارد تومان برای اعطای وام ۳۰۰ میلیونی ساخت مسکن در نظر گرفته شده است.

وام ساخت مسکن

نشان تجارت - براساس اعلام محمود محمودزاده معاون وزارت راه و شهرسازی قرار است ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۱/۲ میلیون متقاضی واجد شرایط ساخت مسکن پرداخت شود.

طبق قانون بانک مرکزی تا انتهای فروردین ماه باید سهمیه هر بانک برای پرداخت ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ساخت مسکن را مشخص کند. مبلغ این تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومان است که برای ساخت ۱/۲ میلیون مسکن شهری و روستایی قرار است پرداخت شود.

به گفته معاون وزارت راه و شهر سازی این وزرات امکان تامین زمین و همچنین معرفی افراد واجد شرایط برای استفاده از ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن را دارد و برنامه ریزی برای تامین زمین ۵ میلیون واحد مسکونی در سطح کشور انجام شده است و از نظر آمادگی و اقدام مشکلی برای ساخت ۱٫۲ میلیون واحد مسکونی در سال ۱۴۰۰ وجود ندارد.

اولویت با بافت فرسوده است

تامین زمین و زیر ساخت همیشه کار را برای ساخت و ساز سخت‌تر می‌کند شاید به همین دلیل باشد که معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌کند در قانون ذکر شده، الویت ساخت واحد‌های مسکونی با بافت‌های فرسوده است که نیازی به تامین زمین و زیرساخت‌های مورد نیاز ندارد و منابع مالی ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی ساخت مسکن می‌تواند به ارتقای این بافت کمک شایانی کند.

یعنی کسانی که می‌خواهند ساختمان فرسوده خود را مرمت کنند و یا بکوبند و از نو بسازند در اولویت دریافت این وام ۳۰۰ میلیون ساخت مسکن قرار دارند. البته طبق گفته معاون وزارت راه و شهر سازی امکان تامین زمین از طرف این وزارت خانه برای متقاضیان هم وجود دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون