کد خبر: ۲۵۸۵۵
۱۰:۱۶ -۱۲ فروردين ۱۴۰۰
رییس هیات مشورتی سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه اعلام کرد، واکسن‌های "سینواک" و "سینوفارم" تولیدی چین داده‌هایی در مورد کووید ۱۹ ارائه داده اند که نشانگر سطح اثربخشی و سازگاری با شاخص‌های سازمان بهداشت جهانی است. "الخاندرو کراویوتو" رییس هیات مشورتی سازمان جهانی بهداشت در نشست خبری ژنو گفت: کارشناسان گروه مشاوره راهبردی سازمان جهانی بهداشت (SAGE) امیدوار هستند تا پایان ماه آوریل (اردیبهشت) توصیه‌هایی در مورد این واکسن‌ها ارایه دهند.

واکسن کرونا

نشان تجارت - کراویوتو افزود: اطلاعاتی که شرکت ها هفته گذشته در جلسه گروه مشاوره راهبردی سازمان جهانی بهداشت (SAGE) به طور عمومی به اشتراک گذاشتند، به وضوح نشان می دهد که آنها دارای سطوح کارآیی هستند که با الزاماتی که سازمان بهداشت جهانی برای این واکسن درخواست کرده ، سازگار است.

رییس هیات مشورتی سازمان جهانی بهداشت در ادامه گفت: این بدان معنی است که حدود ۵۰ درصد (کارایی) و ترجیحاً نزدیک به ۷۰ درصد یا بالاتر از آن است و البته آنها تمام داده های ایمنی را دارند که نشان می دهد این واکسن هنگام استفاده هیچ آسیبی به انسان نمی رساند.

وی تاکید کرد که قبل از اینکه متخصصان گروه مشاوره راهبردی سازمان بهداشت جهانی در مورد استفاده از آنها توصیه کنند، واکسن ها ابتدا به لیست استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی یا آنچه آژانس به عنوان یک مقام نظارتی دقیق می داند نیاز دارند.

"مارگارت هریس" سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در اوایل ماه جاری گفت که واکسن های سینوفارم و سینواک "خیلی زود" می توانند لیست اضطراری سازمان بهداشت جهانی را دریافت کنند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون