کد خبر: ۲۵۴۲۵
۱۱:۱۵ -۰۴ فروردين ۱۴۰۰
تا چند هفته اخیر وقوع چنین بحرانی حتی در تصور هم نمی‌گنجید، اما با افزایش تعداد کشور‌هایی که این ویروس در آن‌ها شیوع پیدا کرده است نگرانی‌ها در خصوص رسیدن این ویروس به نقاط دورافتاده دنیا روز به روز بیشتر می‌شود.

اقتصاد جهانی در ایام کرونا

نشان تجارت - شیوع ویروس کرونا در هر کشور تاکنون منجر به مختل شدن تجارت جهانی، افزایش بدهی دولت و محدود شدن اجرای برخی سیاست های پولی‌ آن کشور شده است و با ورود این ویروس به کشورهایی که اقتصاد شکننده ای دارند بحرانی جدی برای آنها به وجود خواهد آمد.

به صفر رسیدن تقاضا در بازارهای جهانی، اختلال در زنجیره تامین و جنگ نفتی میان عربستان و روسیه اقتصادهای نو ظهور جنوب صحرای آفریقا را بیشتر از هر کشور دیگری در دنیا تهدید می کند.
به گفته یکی از کارشناسان امور مالی در آفریقا دلیل شکنندگی اقتصاد این کشورها در مقابل کرونا در درجه اول وابستگی آنها به واردات است و سپس ظرفیت مالی محدود و زیرساخت های بهداشتی ضعیف از دیگر عوامل تهدید کننده اقتصاد این کشورها هستند.

کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحدد در بیانیه ای که درهفته گذشته منتشر شد در خصوص آفریقا گفت:" شیوع ویروس کرونا در این قاره تهدیدی جدی برای رشد آن محسوب می شود و پیش بینی می شود که کشورهای صادرکننده نفت طی این بحران نزدیک به ۶۵ میلیارد دلار از درآمد خود را از دست بدهند."

منبع: خبرآنلاین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون