کد خبر: ۲۳۸۹۲
۱۲:۱۷ -۰۵ اسفند ۱۳۹۹
قائم مقام شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی گفت: طرح تبدیل خودرو‌های مسافربر شخصی به دوگانه سوز سی ان جی با اولویت ماشین‌های پرمصرف و اعطای یارانه دولتی از این هفته اجرایی شده است.

خودروهای دوگانه سوز

نشان تجارت - حمید قاسمی ده‌چشمه امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این طرح در ادامه طرح ملی و مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر تبدیل خودرو‌های عمومی به دو گانه سوز بنزین – سی ان جی اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اولویت برای ماشین‌های مسافربر شخصی پر مصرف است افزود: فهرست اسامی این خودرو‌ها ها از جانب وزارت کشور به وزارت نفت اعلام شده است که می‌توانند از یارانه دولتی این طرح (حدود ۷۵ درصد هزینه تبدیل) استفاده کنند.

قائم مقام شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی گفت: برای خودرو‌های شامل طرح، پیامک واجد شرایط بودن استفاده از این طرح ارسال خواهد شد و مالکان می‌توانند تنها با مراجعه به سایت gcr.niopdc.ir اقدام به ثبت نام و نوبت گیری در کارگاه‌های تبدیل کنند.

قاسمی ده‌چشمه با اشاره به اینکه از خرداد ماه و ابتدای طرح تا کنون حدود بیش از ۲۲۰ هزار خودرو در این سایت ثبت نام کرده اند که حدود ۱۱۰ هزار خودرو واجد شرایط استفاده از تسهیلات طرح بوده اند افزود: مالکان خودرو‌ها هرچه سریعتر برای ثبت نام در این سایت به آن مراجعه و نوبت خود را دریافت نمایند.

وی با تاکید بر آمادگی ۲۶۱ کارگاه مجاز تاکید کرد: این امکان وجود دارد تا در صورت نیاز تعداد کارگاه‌ها نیز افزایش یابد، اما ظرفیت کافی برای تبدیل خودرو‌های ثبت نامی در حاضر در کشور وجود دارد.

قاسمی افزود: تاکسی‌های اینترنتی و مسافربر‌های بین شهری و روستایی از طریق فهرستی که وزارت کشور به وزارت نفت ارائه شده، تبدیل خواهند شد و احتمال دارد در سال آینده این فرصت برای سایر مسافربر‌های شخصی نیز بر اساس اولویت پر مصرف بودن فراهم شود.

وی همچنین با تأکید بر آمادگی زیرساخت‌ها در این سامانه برای دریافت اطلاعات خالص و سرعت گرفتن کار ثبت‌نام، گفت: پیمانکاران طرح نیز هم‌زمان به اطلاعات پنل این سامانه دسترسی دارند و می‌توانند برای کارگاه‌ها و تأمین کالا و مباحث مالی برنامه‌ریزی کنند.

قائم مقام شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی تاکید کرد: هم اکنون به طور میانگین روزانه ۲۳ میلیون مترمکعب گاز سی‌ان‌جی در کشور توزیع می‌شود که با توجه به زیرساخت‌های موجود امکان افزایش این رقم تا روزانه ۴۰ میلیون مترمکعب نیز وجود دارد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون