کد خبر: ۲۳۴۴۴
۲۱:۰۰ -۲۶ بهمن ۱۳۹۹
تهیه کننده فیلم سینمایی «یدو» گفت: ساخت فیلم «یدو» سختی‌های زیادی را برای ما به همراه داشت، کلا فیلم دفاع مقدسی ساختن سخت است، اما یدو به طور ویژه در شرایطی بحرانی ساخته شد. رطوبت و گرمای طاقت فرسای هوا و در کنار آن بحران کرونا باعث شد که یکی از سخت‌ترین تجربه هایم در فیلمسازی را داشته باشم.

فیلم یدو

نشان تجارت - محمدرضا مصباح، درباره تهیه کنندگی فیلم سینمایی «یدو» گفت: فیلم سینمایی «یدو» اثری احساسی و دغدغه‌مند است، از سال گذشته که مهدی جعفری کارگردان اثر ایده اولیه «یدو» را مطرح کرد، ذهن همه ما به داستان درگیر شد و در نهایت تلاش کردیم تا بتوانیم در کنار یکدیگر اثری در خور تولید کنیم.

وی در همین راستا ادامه داد: امروز خوشحالم که خداوند متعال مدد کردند و توانستیم به تمام مشکلات در کنار گروهی همدل فیلم سینمایی «یدو» را ساخته و راهی جشنواره فیلم فجر کنیم.

تهیه کننده فیلم سینمایی «یدو» درباره ساخت آثار دفاع مقدس اظهار کرد: فیلم سینمایی «یدو» اثری جنگی نیست و کاملا در حال و هوای آثار دفاع مقدس ساخته شده است، فیلم سراسر احساس بوده و با توجه به منظر خانواده و نسل کودک و نوجوان ساخته شده است.

وی درباره سختی ساخت فیلم سینمایی «یدو» ادامه داد: ساخت این فیلم سختی‌های زیادی را برای ما به همراه داشت، کلا فیلم دفاع مقدسی ساختن سخت است، اما یدو به طور ویژه در شرایطی بحرانی ساخته شد. رطوبت و گرمای طاقت فرسای هوا و در کنار آن بحران کرونا باعث شد که یکی از سخت‌ترین تجربه هایم در فیلمسازی را داشته باشم.

مصباح در همین رابطه اضافه کرد: به واسطه آب و هوا رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار سخت بود، از سویی سلامت گروه و عوامل هم در میان بود که نمی‌توانستیم از آن بگذریم. واقعا گروه همت کرد تا این فیلم ساخته شود، در ابتدا فکر می‌کردم که در حین ساخت فیلم ریزش خواهیم داشت، اما گروه تا پایان کار همدل کنار یکدیگر ایستاد.

این تهیه کننده سینما با نقد نبود حمایت نسبت به ساخت فیلم «یدو» اظهار کرد: بسیاری از نهاد‌ها و ارگان‌های فرهنگی قول کمک به ما داده بودند، اما در نهایت ما بدون هیچ کمکی و کاملا دست تنها در سخت‌ترین شرایط فیلم را به منزل مقصود رساندیم.

وی درباره حضور بازیگران کودک و نوجوان فیلم یدو افزود: بسیاری از کودکان از مجموعه‌های مختلفی معرفی شدند، در پایان تست بازیگری گرفتیم و نتیجه تست به بازیگرانی انجامید که در فیلم حضور دارند. یکی از افتخارات فیلم یدو معرفی استعداد‌های ویژه و نوجوان به سینما است، امیدوارم این استعداد‌ها نادیده گرفته نشوند و تهیه کنندگان در ادامه از حضور این بازیگران استفاده کنند.

مصباح در همین رابطه ابراز کرد: برای شخص من مهمترین عامل سلامتی مردم است، امیدوارم کرونا از بین برود تا مردم بتوانند در راحتی خیال پا به سالن سینما بگذارند و بازگشایی واقعی اتفاق بیفتد. فیلم یدو هم در شرایطی که این مشکلات برطرف شده باشد راهی سینما خواهد شد تا مخاطبانش بتوانند در آرامش خیال به تماشای این اثر سینمایی بپردازند.

مصباح درباره وضعیت اکران سینما در دوران کرونا خاطرنشان کرد: کرونا بلایی بود که به واقع به هیچ وجه هیچکس آمادگی آن را نداشت و ضربات فراوانی را به سینما وارد کرد، امیدوارم که برگزاری جشنواره فیلم فجر فتح بابی برای روح تازه دمیدن در کالبد سینما باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون