کد خبر: ۲۲۷۸۷
۱۶:۰۵ -۱۳ بهمن ۱۳۹۹
کوشنر و معاونش نقشی کلیدی در مذاکرات بازی کردند با این حال گمان می‌رود این نامزدی انتقاد برانگیز شود.

داماد ترامپ

نشان تجارت - جرد کوشنر مشاور ارشد پیشین کاخ سفید و داماد دونالد ترامپ (رئیس جمهور سابق) به همراه معاونش، آوی برکوویتز، برای نقش‌شان در عادی‌سازی روابط اسرائیل با چند کشور عربی نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شدند.

امارات، سودان و بحرین سه کشوری هستند که در اواخر سال گذشته میلادی با میانجگیری واشنگتن با اسرائیل در مورد عادی‌سازی روابط به توافق رسیدند. این توافق با عنوان "پیمان آبراهام" نیز شناخته می‌شود.

کوشنر و معاونش نقشی کلیدی در این مذاکرات بازی کردند با این حال گمان می‌رود این نامزدی انتقاد برانگیز شود.

کوشنر در بیانیه‌ای گفته افتخار می‌کند که نامزد این جایزه شده است.

آلن درشوویتز وکیل آمریکایی و استاد برجسته دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد کوشنر را به عنوان نامزد جایزه صلح نوبل پیشنهاد کرده است. درشوویتز در هر دو استیضاح دونالد ترامپ از او دفاع کرده است.

بیشتر کشور‌های عربی از دهه‌ها پیش رابطه با اسرائیل را تحریم کرده بودند. آن‌ها می‌گفتند تنها زمانی با اسرائیل روابط را آغاز می‌کنند که اختلافاتش با فلسطینی‌ها حل شده باشد.

انتظار می‌رود دولت جو بایدن تمام معاملات امنیت ملی دوران دونالد ترامپ از جمله فروش اسلحه به امارات و عربستان را بررسی کند.

جرد کوشنر کیست؟

جرد کوشنر در عرصه ساخت و ساز مسکن و مستغلات، وام‌دار کسب و کاری است که پدرش شروع کرد.

با روی کار آمدن دونالد ترامپ، ایوانکا ترامپ و همسرش جارد کوشنر به عنوان مشاوران عالی رئیس‌جمهور منصوب شدند و بدون دریافت حقوق در کاخ سفید کار کردند.

جرد کوشنر در دوران ترامپ هدایت تلاش‌های کاخ‌سفید را برای مداخله در بحران خاورمیانه بر عهده داشت.

گفته می‌شود کوشنر با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان روابط بسیار دوستانه‌ای دارند. او در عین حال روابط بسیار نزدیکی با اسرائیل داشت.

دونالد ترامپ که انتقال سفارت کشورش به بیت‌المقدس را به جامعه یهودیان در آمریکا وعده داده بود، از همان روز‌های نخست ورود به کاخ‌سفید کوشنر را مأمور پیگیری مسائل مربوط به صلح خاورمیانه کرد.

برچسب ها: نشان تجارت ترامپ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون