کد خبر: ۲۲۳۵۵
۱۲:۴۸ -۰۵ بهمن ۱۳۹۹
حدود دو هفته‌ای می‌شود که سبزی‌های برگی و برخی از صیفی جات مانند خیار رسمی و لوبیا سبز در بازار با افزایش قیمت مواجه شده است. افزایش قیمتی که رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران علت آن را سردی هوا و افزایش هزینه‌های تولید در گلخانه‌ها می‌داند.

قیمت سبزی

نشان تجارت - اسدالله کارگر در پاسخ به این سوال که علت افزایش قیمت سبزی‌های برگی در دو هفته اخیر چیست، گفت: در فصل زمستان به علت برودت هوا سبزیجات و برخی صیفی جات از مناطق خاصی از کشور تامین میشود.

وی ادامه داد: در تابستان سبزی و صیفی مورد نیاز تهران از شهر‌های اطراف تهران یعنی ورامین، کرج و... تامین می‌شد، ولی در حال حاضر جنوب کشور تامین کننده بخشی ازسبزیجات و صیفی جات مورد نیاز کشوراست و بخشی دیگر نیز توسط گلخانه‌ها تامین میشود و طبیعتا هزینه‌ها بیشتر خواهد شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران اضافه کرد: علاوه بر جنوب اصفهان، کاشان و شهر‌های شمالی تامین کننده بخشی از سبزیجات از جمله تربچه، ریحان، تره، پیازچه و اسفناج هستند که در برخی از این استان‌ها در گلخانه و در برخی دیگر کشت در فضای باز است.

وی در پایان گفت: در زمستان با افزایش قیمت مقطعی برخی اقلام مواجه هستیم، اما قیمت‌ها به زودی با گرم‌تر شدن هوا کاهشی میشود.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون