کد خبر: ۲۰۷۰۲
۱۸:۰۳ -۰۴ دی ۱۳۹۹
ساعدی معتقد است: عدم‌انسجام دولت در اقتصاد و روابط بین‌المللی، اکثریت مردم را به‌سمت اصولگرایان سوق داده است.

قاسم ساعدی

نشان تجارت - هرچه به انتخابات ریاست‌جمهوری سال 1400 نزدیک می‌شویم، گمانه‌زنی‌ها هم بیشتر رسانه‌ای می‌شود. اعلام کاندیداتوری سردار حسین دهقان یکی از نیروهای سرشناس سپاه و احتمال ورود سردار قالیباف، رضایی و محمد به صحنه انتخابات، ذهن‌ها را به‌سمت این موضوع برده است که آیا رییس‌جمهور بعدی یک نظامی است؟

از طرفی، موفقیت اصولگرایان در انتخابات مجلس آن‌ها را مصمم به پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری کرده است، اما با این همه نیروی سرشناس که خود را محقق حضور در انتخابات می‌دانند آیا می‌توان منتظر وحدت در این جبهه سیاسی بود؟

در این رابطه، قاسم ساعدی یکی از نمایندگان اصولگرای مجلس یازدهم گفت: به باور من، انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 فوق‌العاده حساس است، زیرا بن‌بست‌های سیاسی و اقتصادی که کشور را گرفتار کرده همه ابعاد زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است و امروز موج نارضایتی توده‌های جامعه را به وضوح می‌بینیم.

وی افزود: در اسفند سال گذشته، مردم مجلس را به اصولگرایانی که روحیه جهادی و انقلابی داشتند سپردند و می‌خواهند ما ریل‌گذاران خوبی برای مدیریت کشور باشیم. اکنون با نظرسنجی‌هایی که صورت گرفته و با لحاظ کردن شاخص‌هایی که برای مردم و کشور مهم است متوجه می‌شویم که جبهه اصولگرایان مدعی شماره یک پیروزی در انتخابات پیشرو هستند.

نماینده دشت‌آزادگان و هویزه تصریح کرد: عدم‌انسجام دولت در اقتصاد و روابط بین‌المللی، اکثریت مردم را به‌سمت اصولگرایان سوق داده است. حال اگر تعداد زیادی از نیروهای جبهه اصولگرایان هم برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کنند ما نگران نیستیم، چون با فهم و شعوری که از این افراد سراغ داریم و می‌دانیم آن‌ها هم منافع کشور و تشکیلات را درک می‌کنند مطمئنیم که اصولگرایان برای انتخابات 1400 به وحدت خواهند رسید.

ساعدی یادآور شد: جلسات احزاب و تشکل‌های اصولگرایی در جریان است و خردجمعی در بین این گروه‌ها دیده می‌شود و احتمالاً اصولگرایان با یک یا نهایتاً دو نامزد جدی وارد این رقابت سیاسی خواهند شد.

وی در پاسخ به اینکه حضور احتمالی قالیباف و رضایی که دو چهره نظامی و برجسته اصولگرایان هستند را در انتخابات آتی چطور ارزیابی می‌کند؟ گفت: هردوی این افراد از چهره‌های شناخته‌شده‌ای هستند و در دوره‌های مختلف هم در صحنه بودند و عرض‌اندام کردند. در رابطه با آقای قالیباف باید بگویم، تصمیم فقط نظر شخصی ایشان نیست، بلکه باید ببینیم نیروهای انقلاب در جلسات خود به چه فردی می‌رسند، ولی اگر به آقای قالیباف رسیدند، شایسته است که او به صحنه بیاید.

این نماینده اصولگرای مجلس خاطرنشان کرد: گاهی افراد به لحاظ سیاسی احساس تکلیف می‌کنند و وارد میدان می‌شوند. من از آقای قالیباف نشنیدم که بخواهد وارد انتخابات شود، اما با مدیریت خوبی که تاکنون بر مجلس داشته است، وی را شایسته برای سپردن مدیریت اجرایی کشور می‌دانم. از این‌رو اگر نیروهای اصولگرا که روحیه انقلابی دارند تصمیم بگیرند آقای قالیباف به صحنه بیاید، او باید این دعوت را قبول کند.

ساعدی با اشاره به اینکه مشارکت پایین مردم در انتخابات مجلس به‌خاطر ضعف مدیریت دولت بود، گفت: از آنجایی که انتخابات پیشرو بسیار مهم است و آینده مردم و معیشت آن‌ها به انتخابشان بستگی دارد، تصور می‌کنم مشارکت به نسبت خوب باشد، مخصوصاً که ترورهای اخیر هم، مردم را نسبت به انقلاب وفادارتر کرده است.

مصاحبه از محمد آیتی

منبع: روزنو

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه چهارم بهمن ۹۹
شاخص کل به کانال ۱.۲ میلیونی بازگشت
نرخ تورم دستوری توسط مرکز آمار منتشر شد
تورم سالانه خوراکی‌ها به ۶۰ درصد رسید
گوناگون